Už sa ničoho nebojím, hovorí moja obľúbená nemecká herečka

Často pozerám nemecké televízne stanice. Prepínam, prepínam, neviem sa nikde zastaviť, až keď zbadám v nejakom televíznom filme herečku Kristínu Hörbiger, zastavím sa a pozerám. Je zárukou kvality programu. Budúci rok oslávi už 80 rokov, ale je to stále veľká dáma. Zahrá krivkajúcu starenu, aj ženu v rokoch, ktorá sa zaľúbi do oveľa mladšieho muža. V televíznom filme Posledná cesta hrá spolu s inými dôchodcov, ktorý trpia na artritídu a ochorením pľúc a chcú ukončiť svoj život pomocou eutanázie.

Dokážete pochopiť ich motívy?

Som pozitívny človek a užívam si život. A keďže som aj veriaca, viem, že je to smrteľný hriech. Ale som herečka a musím zahrať všetko. Aj keď táto moja postava hovorí, že je unavená, ale mala naplnený život a už od života nič viac nechce. Ale to je podľa mňa sebecké, lebo má dcéry, ktorú ju stále potrebujú.

Ako sa vy osobne dostávate zo zlej nálady?

Priateľka môjho syna vždy hovorí, že hlavu hore a treba ísť dopredu. Nie je to vždy jednoduché, hlavne keď sa zaseknete niekde v spomienkach. Môžete to trénovať koľko chcete, ale keď vám zomrie milujúci manžel, je to pre vás katastrofa, ktorá vám úplne zmení život. So stratou ľudskej bytosti sa nikdy nedokážete vyrovnať.

Tento rok budete mať 80 rokov. Budete oslavovať?

Určite pozvem najbližších.

Čo robíte pre svoje zdravie?

Každé ráno keď vstanem, urobím 30 drepov. Trikrát denne chodím so svojimi psami na polhodinovú prechádzku. Po 16 hodine už nič nejem, nanajvýš niekoľko cherry paradajok, alebo pohár vína.

Aká bola tá najlepšia rada, ktorú ste v živote dostali?

Bola od mojej matky: „Si dosť pekná a preto budeš musieť pracovať dvakrát toľko ako ostatné. Celý život som jej za túto radu vďačná.

Podľa Senioren Ratgeber spracovala Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články