Najčítanejšie Zdravie 

Každý človek je taký mladý, aká ohybná je jeho chrbtica – Joseph Pilates

Narodil sa v roku 1883 v Nemecku v chudobnej grécko – nemeckej rodine a bolo to veľmi neduživé dieťa. Mal rachitickú chrbticu, astmu a dokonca aj reumu. V škole sa mu deti posmievali a keď sa doma sťažoval, od otca počul len jednu vetu: každý človek je pánom svojho osudu. Môžeš sa aj naďalej len sťažovať, alebo môžeš pre seba niečo urobiť.

Joseph si tieto slová zobral k srdcu a začal intenzívne cvičiť. Páčila sa mu gymnastika, lyžovanie, box, plávanie, potápanie… Naberal svalovú hmotu a dokonca miestnym umelcom sedel ako model, podľa ktorého kreslili anatómiu tela. V tom čase začal vymýšľať vlastný systém na vypracovanie svojho tela. V roku 1912 sa Pilates presťahoval do Anglicka. Pracoval ako profesionálny boxer, v cirkuse ako akrobat a dokonca bol aj trénerom sebaobrany. Po prvej svetovej vojne odišiel Joseph do New Yorku. V tom čase sa tam veľmi rýchlo začínali budovať  fitness centrá a Joseph všetky svoje úspory investoval do športového štúdia v newyorskom baletnom centre. Od tohto momentu začali k nemu chodiť významní tanečníci, herci a športovci.

V súčasnosti systém Pilates zažíva ďalší nárast popularity. Je to jednoduché a zároveň veľmi účinné cvičenie, ktoré so správnym dýchaním vynikajúco formuje svalovú hmotu a spevňuje chrbticu. Pri tomto systéme cvičení, keďže je statické,  nehrozí zranenie.

V súčasnosti systém Pilates zažíva ďalší nárast popularity. Je to jednoduché a zároveň veľmi účinné cvičenie, ktoré so správnym dýchaním vynikajúco formuje svalovú hmotu a spevňuje chrbticu. Pri tomto systéme cvičení, keďže je statické,  nehrozí zranenie. Pilates je vhodný pre všetkých, starých i mladých, zdravých i chorých a najmä tých, ktorí vedú sedavý spôsob života. Ale ak má pomôcť, musí sa cvičiť pravidelne.

 

Samotný Joseph Pilates tvrdil, že po desiatich hodinách cvičenia podľa jeho metódy sa každý človek bude cítiť lepšie, po dvadsiatich hodinách bude vyzerať oveľa lepšie a po tridsiatich získa nové telo. Tým, že bude mať svoje telo pod kontrolou, bude sebavedomejší. Bude ovládať nielen svoje telo, ale aj život!

Foto Instagram zenemotion

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články