Najčítanejšie Vaše príbehy 

Moje veľké ĎAKUJEM!

Janu Pifflovú – Špankovú, prezidentku OZ Nie rakovine vám určite nemusíme predstavovať. Spolu s Patrikom Hermanom a Bibou Ondrejkovou robí osvetu v boji s onkologickými chorobami, burcuje za prevenciu a v neposlednom rade aj za práva onkologických pacientov.

Silná žena, matka dvoch krásnych dcér na vlastnej koži pocítila, čo je covid za chorobu. Z posledných síl  sama došoférovala do nemocnice v hodine dvanástej. Z druhej strany, teda z lôžka pozorovala prácu nemocničného personálu a napísala takéto krásne slová:

DRAHÉ VZÁCNE SESTRIČKY, SANITÁRKY, OŠETROVATEĽKY, LEKÁRKY, LABORANTKY – NÁDHERNÍ ZÁSTUPCOVIA ANJELOV NA ZEMI!

Vy, zvláštny druh ľudí, ktorí po celý svoj život čokoľvek, čo od božieho rána urobíte, je to pre niekoho iného! Sledovala som vás v tých overaloch pod dvoma maskami, okuliarmi a štítom, ako sa to dá vydržať.

Dá sa a vy sa len USMIEVATE.!

Z lásky k človeku, z úcty k životu. A nikto, naozaj nikto z nich sa ani slovkom nesťažoval. Máte to aj vy tak v práci? A to nie sú iba tie viditeľné veci: lieky, odbery, vymeniť 5x denne úplne mokrú bielizeň, ale to držanie za ruku, to ma dostalo, opäť zložilo na zem a vrátilo. Nikdy to pre mňa nebolo také dôležité! Takto mi sestra Pegynka a Nikolka i mnohé ďalšie, všetky vás mám zapísané, takto mi do ruky vložili lano so svetom. Povedali, že ma držia za moje deti, ktoré tu nemôžu byť. Nech to nevzdávam. V krásnej Univerzitnej nemocnici Svätého Michala plnej dobrých ľudí, kde ste mi zachránili život. Ďakujem všetkým za včasný profesionálny prístup v takom obrovskom nasadení. Vy, laboranti, sestričky, doktori, sanitárky! Žiadne slová nedokážu opísať moju vďaku!

Ďakujem vám s veľkou pokorou vy, drahí, úžasní profesionáli v bielych overaloch.

SKLÁŇAM SA S ÚCTOU K VÁŠMU VEĽMI ŤAŽKÉMU A ZÁROVEŇ NAJKRAJŠIEMU POSLANIU!

S úctou a láskou

Jana Pifflová Španková

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články