Najčítanejšie Rozhovory 

Jadranka Handlovská prináša dobrú náladu

Šarmantná speváčka balkánskych piesní. Taká, aká je na pódiu, je aj v súkromnom živote. Srdečná, milá a temperamentná  (na fotografii s milovaným ockom).

Kde ste zobrali ten povestný temperament?

Ako sa hovorí krv nie je voda, tak asi po mojej mame, ktorá bola zo Sarajeva. S mojim ockom sa zoznámili pri Jadranskom mori, takže preto som Jadranka.

Vy ste známa z moderovania počasia a v tom čase dávali mamičky dievčatkám meno Jadranka….

Áno už je ich na Slovensku niekoľko a  niektoré chodia aj na moje koncerty a chcú aby som im podpísala napríklad CD že Jadranka venuje Jadranke. Ja som tú televíznu prácu mala veľmi rada, aj keď javisko mi vyhovuje oveľa viac, najmä kvôli energií, ktorú dostávam od divákov. Ale tá televízia má oveľa väčší dosah a z moderovania počasia mám divákov v podstate dodnes Mám aj také krásne príhody, ľudia prídu a povedia mi, že u nás ešte aj pes musel prestať štekať, keď ste vy moderovali počasie. Jedna pani mi povedala, že ma majú obaja s mužom radi a dokonca majú moju fotku na nočnom stolíku a keď sa idú milovať, tak tú fotku otočia.

 

Veľa ste účinkovali ale j v zábavných televíznych  programoch?

Áno, to som rada robila a škoda, že teraz sa už tie veľké výpravné programy nerobia.

Mate zaujímavý život, lebo okrem moderátorky ste boli aj majiteľkou reštaurácie…

Bola som spolumajiteľkou. Trošku som koketovala aj s modelingom,  ale mňa najviac ťahalo herectvo. Spev to bol len ako popri tom. Vzniklo niekoľko pesničiek  ale ľudia si sami vypýtali ďalšie. A tak vyšlo prvé CD, potom druhé, tretie a vlani, po 18 rokoch na scéne trináste CD. Vydala som ho k mojim okrúhlym narodeninám. Dokonca v televíznej ankete Zlatý slávik som štyri roky po sebe bola najskôr objav roka 2001 a následne tri roky po sebe bronzová slávica.

Ale vaše CD sú hlavne s balkánskou hudbou. Prečo, kvôli  koreňom?

Slovenských kapiel je veľa a ja som si našla takú medzierku, ktorou som nikomu nevadila. Spievam aj v zahraničí, ale môj hlavný divák je na Slovensku. Nemám deti, tak sa môžem venovať tomu naplno. Ja mám ľudí veľmi rada a po koncerte sa im venujem, kým neodíde ten posledný, ktorý sa chce  so mnou rozprávať, niečo podpísať, alebo len pozdraviť. Na moje koncerty chodia už celé rodiny, to nie je len o chlapoch.

Čo vás  v živote ešte okrem hudby teší?

Moji priatelia,  milujem knihy. Mám rada aj ezoteriku, zaujímam sa  o anjelov. Asi to mám po svojej starej mame, ktorá sa zaoberala takou mystickou literatúrou.

Máte nejaké talizmany?

Áno, je to náušnička mojej mamy, zomrela pred 20 rokmi. Nosím ju stále so sebou. A doma má svoje veľké lásky – štyroch  kocúrov. Niektorých som zachránila, ale  je to aj darček k narodeninám.

Text a foto Jadranka Handlovská

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články