Najčítanejšie Vaše príbehy 

75 ročná Greta Jenkins a tajomstvo jej pružného a štíhleho tela

Greta Jenkins inšpiruje ženy na celom svete a má aj svoju koučingovú agentúru. Táto veselá seniorka z Kalifornie robí úžasnú show a zúčastňuje sa aj gymnastických súťaží, kde je vážnou konkurentkou aj pre mladé dievčatá. Tomuto športu sa venuje 20 rokov. Samozrejme, že aj predtým športovala, ale boli to najmä vodné športy.

Keď mala 55 rokov uvedomila si, že jej hrozí osteoporóza, choroba, ktorá ničí kostné tkanivo. Preto sa rozhodla, že začne cvičiť, aby posilnila svaly.“Aby som posilnila kosti, potrebovala som cvičenie, ktoré súvisí so vzpieraním. Ale zdvíhať železá ma nebavilo. Najskôr som chcela posilniť chrbtové svaly, preto som na internete hľadala vhodný šport. Zaujala ma umelecká gymnastika a preto som sa prihlásila na kurz. Tréner si myslel, že to raz skúsim a  druhý krát neprídem, ale mňa to tak chytilo, že ma už nič od cvičenia nemohlo odradiť.“ Je úžasné, že to dokázala vo veku, ktorý sa považuje za predčasný dôchodok.

Naučiť sa  robiť rôzne zostavy, to je tvrdá práca. Grete pomohlo to, že v mladom veku sa venovala gymnastike. Ale to bolo pred  60 rokmi. Teraz musela začať odznova. „Každý deň som cvičila aj niekoľko hodín,“ hovorí Greta. „Bolo to veľmi ťažké, ale neskutočne ma to bavilo. Dokonca som si na to vytvorila závislosť.“

Keď mala 62 rokov, išla na svoje prvé preteky, kde súťažila s 18 ročnými dievčatami. Veľa krát zvíťazila. Kombinácia športu, tanca a hudby je úžasná. „Len škoda, že už nemôžem robiť niektoré komplikované prvky, lebo v mojom veku sa svalová pamäť rýchlo stráca. Preto sa v mojich vystúpeniach sústreďujem na umeleckejšie prevedenie zostavy.“

Vďaka cvičeniu  má oveľa pevnejšiu postavu, pružné svaly a čo je najhlavnejšie, prestal ju bolieť chrbát. Cvičenie jej teda veľmi pomohlo, a preto sa snaží odovzdávať svoje skúsenosti. Je presvedčená, že nikdy nie je neskoro začať realizovať svoj sen a byť šťastný. Každá žena môže veľa dosiahnuť, ak nájde vhodnú motiváciu a tvrdohlavo ide za svojim cieľom. V dnešnom svete nezáleží na veku.

Foto Pexels

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články