Najčítanejšie Vaše príbehy 

Zázraky sa dejú. Valéria Bujnová o tom niečo vie!

Má len 51 rokov, ale je už babičkou. Popri výchove troch detí stíhala aj ručné práce. Najviac ju oslovila servítková technika.

Pozrite sa na jej dielka, ktoré robia ľuďom radosť. Ale najviac zo všetkého pani Valéria MILUJE SVOJU RODINU!

Toľko nám napísala pred rokom. Jej dnešné rozprávanie je oveľa smutnejšie.

Osud býva niekedy nemilosrdný. Môj manžel si ma zobral pred 16 rokmi. Mala som už dve deti a potom sa nám narodil náš spoločný syn. Jazdil ako vodič dodávky a bol na cestách v Nemecku. Tešili sme sa, že keď sa vráti domov oslávime jeho 55 narodeniny a moje meniny. Už som si plánovala akú tortu upečiem, žiaľ osud to zariadil inak. Naposledy som s ním telefonovala 20. 6.2018 o 23,05 a vtedy ma ani vo sne nenapadlo, že na jeho telefonát budem čakať skoro  rok. Jeho cestu zastavil po čelnej zrážke kamión. Hneď som odcestovala do Nemecka na  Univerzitnú kliniku v Mannheime, kde v umelom spánku ležal môj manžel.

Skôr by som napísala, čo nemal zranené, ako vymenovala čo všetko mal zlomené, rozdrvené, preliačené, vrátane ťažko poškodenej miechy a prasknutej lebky. Takéto ťažké havárie ľudia spravidla neprežijú. Lekári ho doslova kúsok po kúsku zošróbovali. Podstúpil veľa operácii, mal zápalové ochorenia, dokonca dostal aj infarkt. Musela som byť silná a riešiť všetky veci s tým súvisiace. Bola som ako naprogramovaná. Moje cestovanie za manželom bolo náročné po každej stránke, ale pomohli mi dobrí ľudia. Na pomoc našej rodine v núdzi prišiel aj Červený kríž, ktorý zorganizoval benefičný ples.

Manžela medzitým previezli na Ortopedickú kliniku v Heidelbergu a sem teraz za ním chodím. 13.2. 2019 už konečne sedel na vozíku a  vedel sa sám oholiť.  Zatiaľ sa na nohy nepostaví, ale  nemeckí lekári urobili nemožné. Ďakujeme im za perfektnú starostlivosť Teraz už verím, že zázraky sa dejú!

Valéria Bujnová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články