Krása Najčítanejšie 

Vyskúšajte drobné triky, aby ste sa stali príťažlivejšími

Relax pre krásu

Pri dovolenkových cestách ste si možno všimli, že v rôznych krajinách sa krása ženy hodnotí podľa odlišných kritérií. Prezradíme vám drobné triky, ktoré dámy používajú, aby sa stali príťažlivejšími. Mnohé vám prídu vhod aj v našich zemepisných šírkach.

Bali

Relax s ďumbierom

Urobte to ako obyvateľky exotického ostrova Bali. Na uvoľnenie a prehriatie organizmu si dajte do horúceho kúpeľa dvadsať gramov čerstvo nastrúhaného ďumbieru. Éterické oleje a gignerol obsiahnuté v ďumbieri podporujú látkovú výmenu a rozprúdia krv. Horúca voda uvoľní svalové napätie a pomáha aj pri prechladnutí. Relax v ďumbierovom kúpeli by mal trvať približne dvadsať minút. Potom je dobré sa osprchovať čistou vodou, osušiť a pol hodiny ešte relaxovať v posteli alebo pohodlnej leňoške.

Rusko

Kávový peeling a medová maska

Tradičným skrášľovacím rituálom Rusiek je „baňa“. V parnom kúpeli alebo v saune sa od hlavy po päty vydrhnú usadeninou z kávy ako telovým peelingom. Potom si na upokojenie a hydratáciu nanesú na telo centimetrovú vrstvu medu. Pol hodiny dámy vydržia byť sladké a napokon telo poriadne opláchnu teplou vodou.

USA

Biele zuby

Pre snehobiele zuby urobia Američanky čokoľvek, drhnú si ich aj práškom na pečenie. Zažltnuté zuby síce zbavia plaku, ale zoderú si aj vrstvu skloviny. Jemnejšie pôsobí špeciálna zubná pasta. Kto chce byť „in“, musí investovať do bielenia u odborníkov, ktorí na to používajú napríklad peroxid vodíka.

Taliansko

Kamene pre jemné nohy

Dokonale ošetrené nohy sú v tejto krajine remienkových sandálikov priam nevyhnutnosťou. Pravá pemza z Liparských ostrovov pri Sicílii sa hodí na dokonalé očistenie chodidla, päty a kolien od zrohovatenej pokožky. Talianky si nohy v sprche alebo v kúpeli poriadne vyšúchajú pemzou a ošetria olivovým olejom.

Turecko

Kúpeľ Hamam

Kto ho raz vyskúšal, už navždy bude po ňom túžiť. Očistný rituál v parnom kúpeli trvá takmer tri hodiny a nesmie pri ňom chýbať kocka olivového mydla a masážna rukavica z konských vlasov. Masáž sa robí na vyhriatom kameni s množstvom peny a so správnym tlakom rúk maséra. Olivové mydlo a originálne hamam osušky premieňajú spolu s arómou obyčajné kúpele na oázu pre telo i dušu.

Egypt

Tajomne tmavé oči

Sú v Oriente považované za ozdobu či šperk, ale zároveň sú aj ochranou. Kajla v prachovej forme sa spolu s roztopenou živicou nanesie na vnútornú linku oka a nechá sa absorbovať. Oko je nielen pekne tmavé, ale predovšetkým chránené pred jemným, večne poletujúcim púštnym pieskom.

Španielsko

Ba dekolt bielka

Zárukou zamatovej pokožky na dekolte a na pleciach sú v Španielsku bielka spolu s čerstvými citrónmi. Dve polievkové lyžice čerstvej citrónovej šťavy a dve bielka sa spolu vyšľahajú, nanesú na dekolt a plecia a nechajú zaschnúť. Zmes sa umyje vlažnou vodou a zábal možno opakovať dvakrát týždenne.

Srí Lanka

Svieži dych

Máme tip na tradičný srilanský hygienickým úkon, ktorý vyčistí ústa od baktérií tam, kde to nedokáže zubná kefka, na jazyku. Na Srí Lanke si tamojšie krásky špeciálnym škrabákom, ktorý u nás môže nahradiť chumáč z gázy, vydrhnú jazyk do červena, takže v ústach nezostanú žiadne zvyšky jedla.

Bulharsko

Ruža pre telo i dušu

Namiesto ťažkého vonného oleja používajú mladé Bulharky čerstvú prírodnú ružovú vodu. Jej aróma pôsobí na mozog ako droga šťastia. Nastriekaná na posteľnú bielizeň zaručuje sladký spánok a neopakovateľný sexuálny zážitok. Obklad z ružovej vody upokojí podráždenú pokožku i červené oči či spuchnuté viečka.

Mexiko

Sila avokáda

Rezy avokáda obsahujú veľké množstvo nenasýtených olejov. Maska z nich dodá unavenej pleti sviežosť a vitalitu a pomáha vyhladzovať vrásky. Ešte zelené avokádo treba dobre umyť, nakrájať na kolieska a nechať na očistenej pokožke pôsobiť pätnásť minút. Potom sa tvár jemne opláchne vlažnou vodou.

Čína

Peeling z hodvábu

Číňanky s veľkou obľubou používajú na umývanie tváre a celého tela pravý hodváb. Mikroskopicky malé slučky, ktoré sú na hodvábe, strhnú z pokožky odumreté bunky už pri jemnej masáži presne tak, ako normálne peelingové guľôčky. Pokožka celého tela zostane svieža a čerstvá.

Tunisko

Krásna hladká pokožka

Ochlpenie u žien je v Tunisku považované za väčší prehrešok ako špinavé,  ohryzené nechty, či neosprchované telo. Zbavujú sa nielen chĺpkov na nohách, podpazuší a v oblasti bikin, ale aj na rukách. Podľa starej metódy je potrebné chytiť niekoľko chĺpkov medzi prsty, stočiť ich a vytrhnúť. Alternatívou môže byť metóda zvaná halawa. Je to pasta vytvorená z citróna, medu a oleja, ktorá sa jemne vymieša a nanesie sa na miesto, ktoré má byť depilované. Nechá sa zaschnúť a strhne sa aj s chĺpkami. Po metóde halawa údajne zostane pokožka šesť týždňov hladká a bez chĺpkov.

Maroko

Zem vhodná na umývanie

Už celé generácie severoafrických berberských manželiek používajú na umývanie zem bohatú na minerály, spolu s vodou. Vytvoria hnedú pastu, ktorá zmyje špinu aj pot a je vhodná aj pre veľmi citlivú pokožku. Okrem toho sfarbí telo jemne nahnedo. Pastou si Berberky umývajú aj vlasy. Zvyšky hlinky musia poriadne spláchnuť.

Francúzsko

Parfumový ošiaľ.  Úplne zbláznené do rozmanitých vôní sú Francúzsky. Tak ako je všade vo svete uznávané víno z oblasti Champagne, zárukou kvality sú aj francúzske parfumy. Každá správna Francúzska musí mať doma vždy aspoň štyri rôzne vône. Niekoľko kvapiek si dávajú aj na predkolenie.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články