Aktuálne Dobré rady 

Všimli ste si, že niektoré ženy sú s pribúdajúcimi rokmi krajšie? Má na to každá z týchto žien svoj recept?

S najväčšou pravdepodobnosťou sú to, ženy, ktoré dodržiavajú určité pravidlá zdravého životného štýlu, lebo všetci máme rovnaké orgány. Ale ako s telom naložíme, čím ho budeme „kŕmiť,“ to výrazne ovplyvní náš externý vzhľad. Chceme sa s vami podeliť o 6 pravidiel nestarnúcich žien. Snáď vám pomôžu, ako prekonať starobu, alebo aspoň zmierniť jej prejavy.

Tu sú pravidlá:

Sledujte svoje trávenie

Črevá by mali fungovať ako hodinky. Zápcha je otrava tela, ktorá spôsobuje ochabnutú a matnú pokožku. Tenké črevo je podľa orientálne medicíny koreňom nášho tela. Ak sú korene stromu dobré, silné, potom strom prekvitá, je krásny. S hnilými koreňmi strom vädne, vysychá. To isté platí aj  našich črevách. Ak sú zdravé, celistvé, tak telo prekvitá. Zdravie našich čriev závisí predovšetkým od jedla: čerstvá zelenina a ovocie, čistá voda, menej pečiva, šaláty, cereálie, ako aj harmančekový čaj veľmi prospievajú kráse pokožky. Mimochodom niečo o vode: stav pokožky, harmónia tela a energie do veľkej miery závisí od množstva kvalitnej vody, ktorú pijeme.

Dobrý spánok

Nedostatok spánku je najväčším nepriateľom krásy pokožky a vlasov. Pokúste sa ísť spať v čase, ktorý vám umožní dobre sa vyspať. Mám priateľku, ktorá si tak váži svoju krásu, že chodí spať o 21:00 a vyzerá úžasne! Spánok je pre človeka veľký dar od Boha. Kedysi som si myslela, že spánok mi berie môj drahocenný čas. Ale teraz už viem, že spánok znamená telesné aj duševné uvoľnenie. Po spánku sa vymažú emócie a nepotrebné informácie a v pamäti ostane len fakt.

Čerstvý vzduch je priateľom krásy!

Ak celý deň presedíte v kancelárii, choďte domov aspoň na niekoľko zastávok pešo. Vetracie otvory a okná by mali byť stále otvorené a v zime vetrajte čo najčastejšie. Cez víkendy choďte na dlhé prechádzky. Na to, aby sa človek cítil relatívne normálne, potrebuje za hodinu asi tridsať metrov kubických čerstvého vzduchu. Do tohto bodu krásy treba zaradiť  kúpeľ. Naša pokožka je živý organizmus a hromadia sa v nej toxíny, ktorých sa musíme neustále zbavovať. Je vypočítane, že cez póry pokožky by sme malo vylučovať až tri a pol krát viac škodlivín, ako obličkami. Ako to dosiahnuť? Parným kúpeľom.

Vitamíny

Kde sú vitamíny vám nemusím vysvetľovať. Dnes to vedia aj deti. Samozrejme že nie v cigaretách, v alkohole, či v koláčoch. V zime najviac  vitamínov nájdeme v skleníkovej zelenine, ale aj v sušenom, či mrazenom ovocí. Niekoľko lyžíc ovsených vločiek, paradajka, pomaranč, šálka čaju a jogurt na raňajky a môžete zabudnúť na starobu. Pokiaľ samozrejme  nezabudnete na športovanie. Medzi zázračné potraviny patrí aj fazuľa, brokolica, pomaranče, tekvica, sója, špenát, čierny a zelený čaj, orechy a jogurt.

Nálada a stav mysle

Tajomstvo ako zostať mladý je vyhnúť sa zlým emóciám. To nie je o nič menej dôležité ako všetko vyššie uvedené. Ak ste sa nezabudli smiať, žartovať ako v mladosti, ak ste priateľský a nikomu nezávidíte, ak máte obľúbenú zábavu, vaša staroba bude mať krásnu mladú tvár a nebudete potrebovať plastické operácie. A nakoniec „elexír mladosti.“ Predpokladá sa, že nasledovná kombinácia skutočne účinne omladzuje bunky. Od tridsiatky sa odporúča piť:

  • 200 g harmančeka
  • 100 g slamienky
  • 100 g ľubovníka bodkovaného
  • 100 g brezových púčikov

Všetko zmiešame, nasekáme a 1 lyžicu zmesi zalejeme 1/2 l  horúcej vody. Piť treba večer pred spaním.

Vek ženy prezrádzajú ruky a krk

Na ruky často zabúdame. Všimneme si ich až vtedy, keď je pokožka zošúverená a vyčnievajú z nich kosti. Áno pokožka na rukách trpí teplotnými zmenami rovnako ako na tvári, kde to môžeme však zamaskovať krémami, či mejkapom. Nie nadarmo naše prababičky nosili na jar a na jeseň tenké rukavice, aby si chránili pokožku rúk a predlžovali jej mladosť.

Takže toľko na dnes. Na budúce budeme pokračovať!

Eva Michalčíková

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články