Aktuálne Vaše príbehy 

Vianočný príbeh bratov Giacomantonio

Michael, Joe, Carman a Nicholas sú štyria bratia  a vyrástli v tom najväčšom zapadákove  sveta, na Cape Breton v kanadskej Novej Scotii. Ich otec mal chemickú čistiareň. Jeden z ich starých otcov emigroval z Talianska do Bostnu. Al Caponeho muži mu hneď v prístave ponúkli prácu a dostal perleťou vykladaný revolver. On však odišiel a pešo išiel na Cape Beton do Kanady, asi 1300 km, lebo chcel žiť inak. Generácie potomkov hrabali okolo základov garáže vo Whitney Pier, Cape Breton, kde sa usadil, hľadajúc legendárny, vraj zakopaný revolver.
Chlapci mali inteligentnú, silnú mamu Angelu. Vedela, že lekári a právnici sa majú v živote dobre a rozhodla sa, že jej chlapci sa nimi stanú. Jednoducho budú uspešní, alebo nebudú vôbec. Neprichádzalo do úvahy, že by v škole neprosperovali.
Traja z nich Mike, Nick a Carman sa stali lekármi. Zrealizovať toto z pomerov, z akých vyšli, je skutočným hrdinstvom. A  to hrdinstvom ich mamy. Mike je detsky chirurg, Nick je kardiológ a Carman chirurg, onkológ.
Štvrtý z nich Joe, ma pedagogické vzdelanie a diplom v psychológii. Pracuje ako konzultant farmaceutickej firmy Novartis.
Mama milovala vianočnú výzdobu. Jazdili s otcom po okolí v čase Vianoc a snívala, že raz bude mať na dome tu najkrajšiu výzdobu. Nestalo sa tak.
Pred 13 rokmi, keď už mala vyše 80, sa jej dvaja chlapci rozhodli splniť jej sen. Začali si vlastne domy, ktoré sú vedľa seba na juhu Halifaxu na Vianoce pompézne zdobiť. Spojili to s charitou. Ľudia, obdivujúci výzdobu, môžu prispieť na charitu. Tento rok je to online charita, kde si môžeme vybrať zo 6 charitatívnych organizácií a prispieť im.
Mama pred 12 rokmi práve v čase Vianoc, 28. decembra 2008 zomrela ako 86 ročná. Jej chlapci vianočnú tradíciu dodržiavajú ďalej.
Text a foto Ľubica Fajnerová, Kanada

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články