Najčítanejšie Rozhovory 

V dobrom aj v zlom už 42 rokov spolu. S Blankou Matragi o móde, ale aj o živote

Odvtedy, ako si Blanka Matragi otvorila svoj ateliér a štúdio v Bejrúte uplynulo takmer 40 rokov. Doba sa mení a ako sama hovorí, je naozaj ťažké s ňou udržať krok. Ale ona sa práve preto narodila. Čo ostatných vyčerpáva, ju nabíja. Blanka stále potrebuje nové výzvy, impulzy, reakcie ľudí. Podobne ako aj prekoná vanie prekážok. Sama hovorí, že nemá žiadne limity.

Ako sa vnímate vy sama?

Keby ma maľoval Leonardo da Vinci, na plátne by určite vynikli moje červené vlasy, ktoré podčiarkujú moju silu a energiu. To som jednoducho ja. A čo mám na sebe? Moje oblečenie je podobné. Ženské, čarovné, éterické, evokuje silu a bohatstvo – labrador ženy.

Poraďte, ako by mal vyzerať šatník dnešnej ženy?

Oblečenie, ktoré nosíte je správa o vašej osobnosti. Je to spôsob, ako ostatným ukázať, kto ste a čo ste. Starostlivo vybraný šatník hovorí veľmi nahlas bez toho, aby ste vyriekli čo len jediné slovo. Vo vašej skrini nesmú chýbať šaty a to na všetky ročné obdobia a spoločenské udalosti, k tomu určite topánky na podpätku. Ak neradi nosíte vysoké podpätky, dajte si aspoň klobúk na hlavu. Nemusíte mať pravé perly, ale zdobte sa, takže na vašom toaletnom stolíku  nesmie chýbať veľká šperkovnica.

Nikdy si  nenoste kabelu alebo kabelku z umelej kože, radšej investujte do takej, ktorou môžete oslňovať veľmi dlho. Je to taká istá investícia ako do večernej  toalety. Majte ju na celý život a vôbec nevadí, ak sa v spoločnosti v rovnakých šatách niekoľkokrát. Žiadna žena by nemala zabudnúť na bielu košeľu a to naozaj bielu,. Biela košeľa bola vždy známkou bohatstva, musela sa každý deň prať, škrobiť…  A mať košeľu, alebo blúzku z príjemného materiálu ušitú na mieru, ktorá vyžaduje odbornú starostlivosť vás tiež posunie do inej triedy.

 

 

Aké ženy vy obliekate?

Manažérky, sudkyne, primátorky, redaktorky, či ministerky. A napriek tomu, že som známa  svojimi originálnymi modelmi určenými pre spoločenské smotánku, nemôžete ma zaradiť len do luxusu. Oblečiem aj dámy, ktoré milujú fashion obchody, kde nájdete jeden typ šiat po sto kusoch vo všetkých farbách a veľkostiach. Môj butik a moje dievčatá sú oázou umenia a keď sa tam  objavím, okamžite cítite príval energie. Pokojne by ste ma mohli použiť ako zdroj obnoviteľnej energie. Mám svoju prácu rada, pretože prináša uspokojenie nielen mne, ale aj mojich zákazníčkam, o ktoré sa s láskou starám.

 

Ako začínate svoj deň?

Každý deň začínam podľa hesla „v zdravom tele zdravý duch! Vstávam ráno o šiestej a ešte na lačno cvičím. Šport je totiž jediný spôsob, ako sa udržať fitt.  Veľmi dôležité je pozitívne myslenie. Len človek s pozitívnym myslením môže vyžarovať dobrú energiu.

Ste so svojim životom určite veľmi spokojná…

Niekto by si myslel, že jej sa dobre hovorí, veď má všetko! Áno mám všetko a súčasne nemám nič. Nemám deti a občas mi je smutno. Ale našťastie mám v sebe veľa pozitívnej energie, ktorú čerpám od ľudí, s ktorými sa stretávam. Ale nenechávam si ju len pre seba. Nedá sa to zmerať, ale som presvedčená, že ju odovzdávam ďalej (pozri video).

Libuša Sabová

Foto Blanka Matragi

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články