Krása Najčítanejšie 

Večer s Krištáľovým krídlom

Autorku a producentku Krištáľového krídla Máriu Vaškovičovú určite všetci poznáte a naši pravidelní čitatelia aj bližšie. Vieme, že je nielen vynikajúcou manažérkou, ale aj dvojnásobnou starou mamou, športovkyňou telom i dušou. Drobná štíhla žena ani po 22 rokoch organizovania prestížneho oceňovania slovenských osobností nespí na vavrínoch.

„Som presvedčená, že podobne, ako sa vyvíjajú myšlienky a osobnosti, môže sa vyvíjať aj vizuál ceny. Neustále dozrievame do vyššej kvality, hovorí Mária Vaškovičová.

A tak na 23. ročníku Krištáľového krídla budú laureáti oceňovaní krásnym dielom, ktoré je výsledkom spolupráce sochára Jána Ťapáka a dizajnéra Patrika Illa. Spojili krehké krištáľové sklo so silným bronzom. Soška takto ešte hlbšie vyjadruje myšlienku Krištáľového krídla.

Súčasťou slávnostného večera bol aj krst už tretej knihy pod značkou Krištáľového krídla s názvom Tradícia je putom životaschopných.

„Posledné roky som si myšlienky laureátov a nominovaných osobností zapisovala, prehrávala som si videá. Myšlienkam, ktoré ma veľmi zaujali, som venovala väčšiu pozornosť. Začala vznikať brožúra, ktorá by hovorila o tom, aké výpovedné hodnoty majú tieto osobnosti. My máme za 22 rokov nominovaných a ocenených množstvo výtvarníkov, ktorí sú vynikajúci, ktorých diela som poznala, ktorých poznám osobne. Táto kniha si zaslúži, aby slovenskí výtvarníci dostali v nej svoj priestor. Už to potom nebola kniha o citátoch, ale je to kniha o výtvarníkoch a o ich diele,“ doplnila pani Vaškovičová. Novinku uviedol do života dlhoročný priateľ a laureát Krištáľového krídla Stanislav Štepka. Bolo to veľmi milé, lebo ju polial malým dúškom kvalitnej slivovice, ktorú z vlastných sliviek vypálil manžel pani Vaškovičovej Ladislav.

Pozrite ešte niekoľko fotografii zo slávnostného večera.

Večer moderovala Jarmila Lajčáková, na fotografii s predsedom predstavenstva COOP Jednota Slovensko Gabrielom Csollárom.

Mária Vaškovičová s dcérou Katarínou

Marta Gajdošíková s Jánom Ťapákom

Libuša Sabová s Emíliou Lörinczovou

Foto Krištáľové krídlo

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články