Najčítanejšie Rozhovory 

„V päťdesiatke som zmenila svoj život od základov,“ hovorí Terézia Mihalíková

Kto je Terézia Mihalíková?

Narodila sa v Sabinove, kde prežila celé svoje detstvo i študentské roky. Na strednú ekonomickú školu dochádzala do Prešova a po jej ukončení ešte chvíľu pracovala v Sabinove. Ako dvadsaťjedenročná sa presťahovala do Košíc, jej vysnívaného mesta. Začínala ako účtovníčka, neskôr bola prevádzkarkou, ale stále to nebolo to pravé, čo chcela v živote robiť. V päťdesiatke sa definitívne rozhodla a založila vlastnú firmu zameranú na organizáciu podujatí. Pred tromi rokmi sa jej splnil ďalší sen – vymyslela a zorganizovala Madam klub.

Nebáli ste sa opustiť stabilnú prácu a začať robiť niečo úplne iné?

Už predtým som pripravovala  svadby, oslavy životných jubileí pre priateľov a rodinu, tak som si povedala, že to zvládnem. V júli 1999 som napokon založila firmu a vo februári 2000 po necelých tridsiatich odrobených rokoch odišla zo železiarní.  V päťdesiatke som tak menila svoj život absolútne od základov.

Vaša firma funguje už takmer 20 rokov, ale predsa to nebolo posledné, čo ste založili.  V septembri uplynuli tri roky od prvého stretnutia Madam klubu.

Keď som robila cateringové služby, či spoločenské podujatia, vždy som robila to, čo si objednali iní. Túžila som niečo nové dokázať, urobiť niečo, čo by som vymyslela sama. Mala som predstavu, aby to bolo niečo iné, výnimočné, čo by pritiahlo rôzne generácie ľudí. Chcela som predstavovať výnimočné osobnosti, ľudí, ktorí niečo mimoriadne v živote dosiahli, o ktorých sa vie iba málo, ale majú zaujímavé životné príbehy. Podmienkou je, že pochádzajú z Východného Slovenska, prípadne majú blízky vzťah k východu. Tak nejako vznikol Madam klub. Chcela som, aby sa v krásnom priestore stretli pekne oblečení ľudia, ktorí majú možnosť „nahodiť sa“ na večer a užiť si príjemné chvíle. Lebo mám pocit, že v posledných rokoch to chýba, dnes ľudia chodia oblečení v tom istom do mesta, divadla, do lesa na prechádzky, všade….

 

Už z názvu vyplýva, že Madam klub bude asi pre ženy. Je to tak?

Spočiatku sme síce mali myšlienku, že to bude o ženách a pre ženy, ale po prvých stretnutiach, keď prišli návštevníčky domov a hovorili o tom svojim manželom, partnerom a deťom ,tak nám pribudli do publika aj nejakí páni a neskôr sme pozvali pánov aj ako hostí. Je to tak určite veselšie a dynamickejšie. Čiže nie je to len pre dámy, pozvaní sú všetci všetkých vekových kategórií. Madam klub má byť niečo vznešené a pritom prirodzené, kde si môžete vypočuť príbehy, ktoré vás  môžu inšpirovať. Myslím si, že každý kto príde, si vie nájsť niečo aj pre seba. Mladí ľudia možno odídu s inšpiráciou ako si vybrať životnú cestu, stredná generácia si uvedomí, že aj v určitom veku vedia zmeniť život od základov a moja generácia si môže  vypočuť príbehy, byť v peknom prostredí, stretnúť ľudí a cítiť sa pár hodín príjemne.

V Madam klube majú možnosť návštevníci okrem klasického programu vidieť aj módnu prehliadku, či otestovať  rôzne vône. Čo chystáte najbližšie?

Už na dvoch stretnutiach Madam klubu sme mali miniprehliadku, resp. módne okienko s našimi dámami, kde sme oslovili butiky s dámskou módou a pani majiteľky nám na našich dámach ukázali rôzne modely, ktoré sú vhodné využiť napr. do divadla alebo na večeru, ale aj do práce. Tento nápad prišiel od samotných návštevníčok = madamiek, ako ich tak familiárne nazývame. Mali sme hostku módnu návrhárku Jitku Klett a naše dámy mi povedali, že je krásne vidieť fotky a nádherné modely na modelkách, ale rady by počuli aj nejaké rady ako sa vhodne obliecť. Do budúcna by som preto chcela urobiť aj ďalšie ozvláštnenia programu, možno inštruktáže na líčenie, alebo niečo o doplnkoch a možno vymyslíme niečo aj pre pánov.

Ak sa niekto rozhodne prežiť večer na stretnutí Madam klubu, kde sa môže dozvedieť viac informácií o programe či zakúpiť si lístok?

Vstupenky sa dajú zakúpiť v Mestskom informačnom centre v Košiciach, ale ak mi niekto zatelefonuje, alebo napíše, som ochotná sa dohodnúť a prídem so vstupenkami aj inde.  Každá vstupenka je zároveň aj tombolovým lístkom. Všetky informácie o hosťoch a programe aktualizujeme na facebooku Madam klubu.

 

Najbližší Madam klub bude 29. januára. Srdečne vás pozývame

 

Pripravila: Gabriela Homoľová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články