Aktuálne Zdravie 

Toto vás asi poteší, lebo nie ste chorí, ale ste smädní!

Moju mamu som musela vždy  upozorňovať, aby pila dostatok tekutín hlavne v letnom období. Starší ľudia smäd nepociťujú. Preto je dobré, že my sme už generácia, ktorá zo všetkých strán počúvala o potrebe pitného režimu. Na čo všetko je dostatočný príjem vody potrebný?

Pálenie záhy

Pálenie záhy je signálom nedostatku vody v hornej časti gastro – intestinálneho traktu. Príčinou je smäd. Užívanie liekov pri liečbe týchto ťažkostí nie je správne. Na vine je dehydratácia, telo trpí v dôsledku nedostatku vody. Lieky proti páleniu záhy v stave dehydratácie spôsobujú zápal žalúdka a dvanástnika, hiátovú herniu, vredy a nakoniec rakovinu v zažívacom trakte, vrátane pečene a pankreasu.

Voda zabraňuje vzniku artritídy a napomáha pri jej liečbe

Reumatické bolesti kĺbov – artritída – sú signálom nedostatku vody v organizme. To môže mať vplyv na mladých i starších. Užívanie liekov (najmä liekov proti bolesti) vystavuje osobu, ktorá má tento problém, ďalším poškodeniam organizmu. Príjem dostatočného množstva vody a malé množstvo soli rieši tento problém.

Voda zabraňuje bolestiam chrbta a napomáha pri ich liečbe

Bolesti dolnej časti chrbta a ankylózna artritída chrbtice sú príznaky nedostatku vody v chrbtici, kde dochádza k vysychaniu medziplatničkových priestorov ( vodných vankúšov, ktoré tvoria oporu a nesú váhu tela ). Tento problém by sa mal liečiť zvýšeným prísunom vody – nie liekmi. Artritídu dolnej časti chrbta, ako výsledok dehydratácie medziplatničkových dutín, možno utlmiť akupunktúrou, ale rozširujúca sa osteoporóza ničí nielen stavce, ale aj chrupavky na plochách stavcov, čo spôsobuje deformitu chrbtice a končatín. Lieky proti bolestiam spôsobujú špecifické život ohrozujúce komplikácie.

Voda zabraňuje vzniku angíny pectoris a napomáha pri jej liečbe

Bolesť srdca – angína pectoris (AP) – je známkou nedostatku vody v srdci (tiež v pľúcach). AP by sa mala liečiť so zvýšeným príjmom vody, kým pacient nemá bolesti a nie je závislý na liekoch. Lekársky dohľad je dôležitý, avšak prirodzeným liekom na toto ochorenie je zvýšený príjem vody.

Voda zabraňuje vzniku migrény a napomáha pri jej liečbe

Migréna je známka nedostatku vody pre mozog a oči. Typ dehydratácie, ktorá spôsobuje migrénu, by mohol napokon spôsobiť zápal zadnej časti oka a stratu zraku.

Voda zabraňuje vzniku kolitídy a napomáha pri jej liečbe

Kolitída – bolesť v črevách – je signálom nedostatku vody v hrubom čreve. Je spojená so zápchou, pretože hrubé črevo sa snaží využiť do poslednej kvapky vodu z exkrementov. Kolitída ako príznak dehydratácie spôsobuje trvalé zápchy. Tie môžu spôsobiť divertikultídu, hemoroidy a polypy a výrazne zvýšiť možnosť rakoviny hrubého čreva.

Voda a soľ preventívne napomáhajú pri liečbe astmy

Astma, ktorá ovplyvňuje 14 miliónov detí a ročne ich zabije niekoľko tisíc, je tiež zapríčinená dehydratáciou tela. Voľný priechod vzduchu pri astme spôsobuje dehydratáciu tela vo forme pár. Zvýšený príjem vody zabráni astmatickým záchvatom. Astmatici musia užívať aj viac soli a rozbiť hlienové zátky v pľúcach, ktorá bránia voľnému prúdeniu vzduchu do a zo vzdušných vakov.

Voda zabraňuje vysokému krvnému tlaku a napomáha pri jeho liečbe

Hypertenzia je stav adaptácie organizmu na všeobecné sucho. Keď je v tele dostatok vody, všetky krvné cievy zásobujú najskôr životne dôležité bunky. V rámci mechanizmu reverznej osmózy, keď sa voda z krvného séra filtruje a vstrekuje do dôležitých buniek prostredníctvom mikrootvorov v ich membránach, v „procese vstrekovania“ je potrebný vysoký tlak. Rovnako ako my injekciami, telo naraz vstrekuje vodu do desiatok biliónov buniek. Voda a niektoré soli vrátia krvný tlak späť do normálu. Hypertenzia je jedným z hlavných ukazovateľov dehydratácie ľudského tela. Liečenie diuretikami zapríčiňuje ďalšiu dehydratáciu, čo spôsobuje cholesterizáciu srdcových tepien a tepien, ktoré idú do mozgu. To spôsobí infarkt a menšie alebo masívne údery, ktoré paralyzujú srdce. Často pritom dochádza k ochoreniu obličiek. To spôsobí poškodenie mozgu a neurologické poruchy, ako je Alzheimerova choroba.

Voda pomáha riešiť príznaky diabetes u adolescentov

Príznaky diabetes u mládeže je ďalšie adoptívne štádium ťažkej dehydratácie ľudského organizmu. Ak nie je k dispozícii zodpovedajúci obsah vody v telovom obehu, mozog má prioritnú potrebu vody, uvoľňovanie inzulíne je inhibované. Aby sa zabránilo zvýšenej produkcii inzulínu, je potrebné dodať vodu všetkým telesným bunkám. Pri diabetes dostávajú bazálny prídel vody na prežitie len niektoré bunky. Voda s trochou soli je preventívnym opatrením diabetes. Ak sa pri nástupe diabetes neuzná ako komplikácia dehydratácia organizmu, neskôr môže spôsobiť masívne poškodenie ciev celého tela. Následne môže dôjsť k strate prstov, chodidiel  a nôh vplyvom gangrény. Dochádza k poškodeniu očí, dokonca k slepote.

Voda znižuje hladinu cholesterolu v krvi

Vysoká hladina cholesterolu je ukazovateľom začiatku vysychania organizmu. Cholesterol je ako „íl“ – materiál, ktorý obsahuje medzery niektorých bunkových membrán, ako ochranu proti strate základného obsahu vody a vplýva na osmoticky silnejšiu krv, ktorá koluje v ich blízkosti. Cholesterol okrem toho, že sa používa pri stavbe membrán nervových buniek a hormónov a tiež predstavuje akýsi !štít“ proti výmene vody v ďalších životne dôležitých buniek, u ktorých by za normálnych okolnosti fungovala výmena vody cez ich bunkové membrány.

Zaujímavé, že?

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články