Najčítanejšie Vaše príbehy 

Takže maturity nebudú a maturanti nemali ani stužkovú

Trošku som sa prehrabávala v starých fotografiách a prišli mi pod ruku staré, skoro 50 – ročné fotografie z mojej stužkovej. Zistila som, že móda sa stále opakuje. Vtedy sme mali všetky dievčatá minisukne, až na Ľubku, ktorá jediná mala nohavice.

Najžiadanejším materiálom bol brokát, žoržet, alebo lurex. Ja som mala lurexové šaty so striebornými vláknami. Šaty na stužkovú sa vtedy nedali kúpiť. Museli sme si ich dať ušiť. Ale kde vziať inšpiráciu, keď sme ani Burdu nemali? Nejaké tie všeobecné módne trendy ale platili. Skoro všetky sme mali okolo krku stužku, buď z látky, z ktorej boli šaty, alebo mohla byť aj čierna sametka.

Pokiaľ ide o účesy, záležalo na dĺžke vlasov. Ja som mala drdol s bočnými ruličkami, dievčatá s krátkymi vlasmi boli vytupírované. Moje strieborné topánky mali hrubé stredné podpätky. Taká móda je aj teraz aktuálna. Veľkou starosťou nás maturantiek bolo, akého fešáka si na stužkovú pozvať, aby nám ho ostatné dievčence závideli. Najčastejšie to boli ale bratia, alebo bratranci. Zelenú stužku sme potom nosili na všetkých kabátoch s veľkou hrdosťou.

Ako si vy spomínate na stužkovú? Pridajte vaše fotografie.

Text a foto Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články