Najčítanejšie 

Starnutie je najlepšia vec, aká sa nám kedy stala, hovoria manželia Eva a Pavol Bielikovci (70)

Eva a Pavol. Obaja majú 70 rokov a nedávno oslavovali zlatú svadbu. 50 rokov kráčajú spolu životom a práve teraz sú najšťastnejší, čo môže tvrdiť len málokto v takomto veku. Požiadali sme ich preto, aby nám napísali, čo je pre nich v súčasnosti najdôležitejšie a vďaka čomu sú takí spokojní.

Roky rýchlo pribúdajú, vidíme to aj na tom, ako vyzeráme a samozrejme, že už nemáme toľko síl, ako zamlada. Energia ubúda, ale chuť do života nie. My vlastne nie sme starí, je to len ďalšia kapitola nášho života. Nás sa totiž staroba netýka. Manžel sa neustále zaujíma o všetko nové, je veľmi zvedavý a stále túži po nových vedomostiach. Je veľmi spoločenský a otvorený, rád spoznáva nových ľudí. S každým sa porozpráva a chodí aj na rôzne prednášky, skrátka všade tam, kde sa môže niečo naučiť. Ja som od prírody plachá a utiahnutá, hovorí Eva. Ale obaja máme radi pohyb. Ja mám svoje osvedčené cviky, ktorými si pretiahnem telo každé ráno a milujem prácu v záhrade. Pohyb je môj život!

Podpora rodiny

Máme dvoch synov, ktorí majú úžasné rodiny. Krásne vnúčatá s ktorými sa často vidíme, lebo žijeme v jednom meste. A na čom skutočne veľmi záleží, je pocit podpory, spojenia, náklonnosti a skutočného záujmu jeden o druhého.

Správna reakcia na problémy

Kto ich nemá? Všetci, či už finančné, zdravotné, vzťahové… Uvedomujeme si, že kvalita nášho života nezávisí od toho, čo sa s nami stane, ale od toho, ako reagujeme na problémy. Toto ma naučil môj manžel. Vie ako na všetko reagovať pokojne a múdro.

Odpustenie

Vždy sa tešíme z toho, čo máme, pretože sme si vedomí svojich minulých chýb, zbavujeme sa krívd a odpúšťame sebe i ostatným. Naučili sme sa akceptovať svoje vzťahy s deťmi a  s priateľmi, či už sú dobré alebo zlé. Naučili sme sa žiť bez zášti a hnevu – toto je mimoriadne radostný a zdravý stav.Našim hlavným pravidlom je odpúšťať a správať sa k druhým s láskou a porozumením.

To je všetko!  Ako povedala známa televízna moderátorka Oprah Winfrey: „Starnutie je najlepšia vec, aká sa mi kedy stala! Vždy, keď sa ráno zobudím, som rada, že som stále tu a mám príležitosť začať odznova a stať sa lepším.“ Toto je o nás!

Foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články