Krása Najčítanejšie 

Raj na zemi manželov Štyriakovcov

Volám sa Miriam Štyriaková a mám 51 rokov. Bývam v Necpaloch, v malebnej dedinke pod horami v žilinskom kraji, v nadmorskej výške 500 m, obklopená lyžiarskymi strediskami, takže si musím trošku dlhšie počkať na vysádzanie aj rozkvitnutie kvetiniek. Od detstva som vyrastala obklopená kvetmi oboch starých mám. Moja mamina mala vo váze, aj keď v paneláku, vždy čerstvé kvety, či už zo záhrady, alebo z lúky. Akurát dnes som si zbierala semiačka z odkvitnutej askametnice ako to robili moje staré mamy.

 

 

Nepamätám si, že by kupovali semiačka. Rodinný dom sme chceli s manželom hlavne kvôli deťom, záhrade a zvieratám. Záhradu tvoríme „hurá-systémom“ spolu s manželom 12 rokov. Stále niečo dopĺňame, veď kvetov nikdy nie je dosť! Inšpirujeme sa z internetu a z krásy, ktorú sledujeme všade kam prídeme.

 

Všetci záhradkári vedia oceniť krásu, za ktorou je kopec hodín práce, veľa litrov vody na polievanie, hnojenia, strihania, ošetrovania voči škodcom.Ani u nás to nie je inak, ale tá odmena v podobe krásy a spokojnosti stojí za to!  Aj z vyschnutej vŕby som urobila „stojan“ na pekné veci ako je prútené srdiečko, anjelik, lampáše a drevená zvonkohra.

V celej záhrade máme solárne osvetlenia, ktoré jej magickosť podčiarkujú aj keď zapadne slniečko. Doplnky dávajú našej záhrade zmysel, jedinečnosť a pokoj. Záhradu máme s manželom ako hobby a sme vďační, že máme príležitosť tvoriť malý raj na zemi!

A na záver ešte fotografia veľkej radosti celej rodiny. Psíček Bela. Povedzte, že je krásny!

Text a foto Miriam Štyriaková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články