Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Rady Ivety Malíčkovej ako vyzerať dobre aj po šesťdesiatpäťke

Dôležité je, aby sme boli vždy prirodzení, aby sme nevyzerali umelo, ako vyplastikované bábiky. Platí to pre ženy i pre mužov. Sme v najlepších rokoch a oplatí sa ešte zabojovať a niečo so sebou urobiť. Ja si myslím, že všetko je v našich hlavách.

Už počujem pripomienky a komentáre niektorých z vás, že ľahko sa ti hovorí, keď máš plný mešec peňazí. Som jedna z vás, ktorá má štandardný slovenský dôchodok. Keď som tú sumu prvýkrát uvidela na účte, spadla mi sánka a tíško som zaplakala. Z toho ako môžem existovať? Vždy som pracovala aj v dvoch zamestnaniach a keďže som sama vychovávala dve deti, ktoré chceli byť vzdelané, aj ony makali, kým chodili do škôl. Ale veľmi zlé časy pominuli. Mám tvrdú povahu a začala som na sebe pracovať.  Na dôchodku som siedmy rok a snažím sa byť nápomocná svojim deťom a vnúčatám. Čas si rozdelím tak, aby som mohla popritom ešte aj pracovať.

Aj ja mám veľa diagnóz, ktoré sú v mojom veku bežné, ale nevzdávam sa. Som niekoľko mesiacov po  vážnej operácii chrbtice. Hrozilo mi, že sa nepostavím na nohy. Vďaka úžasnému neurochirurgovi chodím, ale musím povedať, že aj ja sama som sa o to veľmi pričinila. Podľa odporúčaní cvičím dvakrát do týždňa vo fitku pod dohľadom trénera. Niekoľko desiatok kilometrov týždenne urobím s palicami nordic walking. Absolvovala som aj kurz, aby som to robila správne.

Veľmi pomaly som začala aj s golfom, ale nie preto, aby som niekomu dokazovala, že som „in“. Pre mňa je veľmi dôležité, že som v prírode, medzi fajn ľuďmi, ktorí sú vždy pozitívne naladení tak ako ja. Jednoducho chceme pri golfe „vypnúť.“

Mojou slabou stránkou je móda a všetko, čo je s ňou spojené. Ale v mojom šatníku nenájdete značkové kúsky. Veď sú aj výpredaje! A tak zlaďujem jedno s druhým, vymýšľam a zatiaľ sa mi to darí.

Ženy dokážu veľmi veľa. Samozrejme je výborné, ak majú pritom podporu svojej rodiny. V mojom prípade sú to moje deti, nevesta, zať  a vnúčatá. Ťahajú ma dopredu, za čo som im veľmi vďačná.

Niekto si možno povie, že načo toto všetko, na dôchodku treba oddychovať. Nie, pre mňa je toto oddych.Môj spôsob života je nepoddávať sa, urobiť si radosť a najmä ja nepoznám slovo „nedá sa!“

Držím vám všetkým palce!

Iveta Maličková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články