Najčítanejšie Zaujímavosti 

Práve dnes oslavuje Helen Mirren svoje 74 narodeniny

Helen Mirren vlastným menom Illiana Lydia Vasilievna Mironova má po starom otcovi ruské korene. Narodila sa 26.7. 1945 v anglickom grófstve Essen v bohatej rodine. Je jednou z najznámejších a najuznávanejších herečiek nielen Británie, ale aj celého sveta. Napriek tomu, že študovala pedagogiku, jej láska k herectvu sa jej stala osudnou. Od svojich 21 rokov hrala v divadelných drámach a súčasne nakrúcala filmy. Svoju kariéru začala v divadle National Youth Theatre a v roku 1967 sa pridala k Royal Shakespeare  Company, kde zažiarila v mnohých slávnych úlohách. Svoju prelomovú úlohu dostala vo filme Johma Meckenzieho Dlhý veľký piatok. Vďaka svojim zvodným  krivkám a dokonalému telu ju režiséri obsadzovali do odvážnych erotických úloh. Od roku 1977 je vydatá za režiséra Talora Hackforda a ich manželstvo trvá dodnes. Deti ale nemajú, lebo Helen zastávala názor, že by sa im kvôli svojmu náročnému povolaniu nemohla venovať.

Helen Mirren and Taylor Hackford
at the „The Beatles LOVE By Cirque Du Soleil“ Gala Premiere. Mirage Hotel & Casino, Las Vegas, NV. 06-30-06

Čím je staršia, tým je elegantnejšia,  skrátka pravá anglická dáma. Naučte sa teda od legendárnej herečky, ako by mala vyzerať krásna žena. Fotografie Helen Mirren sú dôkazom toho, že je stále elegantná a sexy. Herečka síce nie je úplný puritán, veď vo veku 65 rokov sa fotila úplne nahá. V šatách je to však doslova klasická anglická dáma.Tu sú jej rady:

1. Určite si už nemôžete obliecť všetko, čo sa vám páči, ale  nebuďte konzervatívna.

Helen Mirren in the press room for The 33rd International Emmy Awards Gala, The New York Hilton Hotel, New York, NY, Monday, November 21, 2005. Photo by: Gregorio Binuya/Everett Collection

2. Zakrývajte si ramená

Mirren miluje oblečenie aristokratov: tvídové obleky, cashmere jumper, topánky s uzavretou pätou. Na večer sa herečka určite oblečie šaty pod kolená, s dlhým rukávom. Herečka vie, že všetko zakryť nemôže, rada si cez ramená prehodí ľahký šál.

Helen Mirren (wearing Lanvin) at arrivals for ARTHUR Premiere, The Ziegfeld Theatre, New York, NY April 5, 2011. Photo By: Gregorio T. Binuya/Everett Collection

3. Nebojte sa jasných farieb

Medzi obľúbené farby Helen Mirren patrí biela, krémová a béžová. Má rada aj čiernu, ale na spoločenských udalostiach ju najčastejšie vidno v monochromatických šatách jasných farieb: červená, modrá, zelená. Herečka  vlastným príkladom dokazuje, že odvážny červený odtieň je vhodný pre ženy jej veku, ale oblečenie by nemalo byť vyzývavé.

Helen Mirren
at the 27th Palm Springs International Film Festival Gala, Palm Springs Convention Center, Palm Springs, CA 01-02-16
David Edwards/DailyCeleb.com 818-249-4998

4. Trochu self-ironie nebolí

Na zvláštnu príležitosť, napríklad na festival v Taliansku si Mirren vybrala  šaty Dolce & Gabbana s potlačou vo forme detských kresieb. Helen experimentuje s vlastným štýlom a nebojí sa byť voči sebe aj ironická.

Helen Mirren
at the 2006 HBO Emmy After Party. Pacific Design Center, West Hollywood, CA. 08-27-06

5. Nezneužívajte dekorácie

Na spoločenských príležitostiach neuvidíte na Mirren šperky. Na červenom koberci má nanajvýš veľké náušnice, ktoré zodpovedajú farebnej schéme šiat. Obľubuje aj obľúbený ornament aristokratov – perly. Niť perál vyzerá ušľachtilo a umiernene.

Dame Helen Mirren at the gala screening for „Girls of the Sun“ at the 71st Festival de Cannes, Cannes, France 12 May 2018
Picture: Paul Smith/Featureflash/SilverHub 0208 004 5359 sales@silverhubmedia.com

6. Na mimoriadne príležitosti sa hodí aj klobúk

Mirren nosí klobúky hlavne na svadby, alebo iné výnimočné príležitosti.

LOS ANGELES – NOV 11: Helen Mirren at the AMPAS 9th Annual Governors Awards at Dolby Ballroom on November 11, 2017 in Los Angeles, CA

Mirren je jednou z mála herečiek, ktoré starnú do krásy. Na jej tvári neuvidíte miesta s botoxom. Raz si dokonca farbila vlasy s ružovým odtieňom, ale dnes celý svet pozná jej jednoduchý  účes: svetlé  splývajúce vlasy s prirodzeným odtieňom.

Zdroj foto Deposiphotos.com

Zdroj FDb.cz

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články