Najčítanejšie Zaujímavosti 

Opäť stretnutie celebrít 80 – tych rokov

Zľava : Andrea Bugošová, Marta Gajdošíková, Libuša Sabová. Ale hlavný hrdina večera je Štefan Nižňanský. Je známy ako dlhoročný moderátor Televíznych novín, ako redaktor, scenárista i režisér desiatok krátkych dokumentárnych filmov, prevažne o krásach slovenskej prírody. Po trojročnom pôsobení vo funkcii generálneho riaditeľa Slovenskej televízie sa začal venovať literárnej tvorbe. Čudo medzi ZOO a cintorínom sa volá jeho kniha, ktorú  pokrstila Marína Kráľovičová a Štefanovi dvaja vnuci.

„Kniha nemá ambíciu byť komplexnou ani objektívnou históriou Slovenskej televízie,“ hovorí Štefan Nižňanský. “ Všetko v nej je subjektívne – lebo pravdivé, osobne prežité. Je to príbehová minulosť verejnoprávnej inštitúcie, v ktorej som dlhé roky pôsobil.“

 

Kniha má vyše 500 strán a keď ju chytíte do ruky, je aj veľmi ťažká, ale určite nesmierne zaujímavá nielen pre tých, čo v Slovenskej televízii pracovali, ale pre všetkých, ktorí ju sledujeme. Sú tam príbehy známych ľudí od prvej hlásateľky Hildy Michalíkovej, cez Alenu Heribanovú, mnohých redaktorov, režisérov, technikov…

No a my, bývalí kolegovia sme boli veľmi radi, že sme sa zase pri takejto príležitosti stretli.

 

Režiséri Emil Preisach, Ladislav Ladislav Pilz, Kaco Felix.

Večer rozžiarila svojou prítomnosťou Marína Kráľovičová so svojou dcérou Janou, ktorá žije v Prahe a práve teraz sú už na ceste do Prahy, kde budú spoločne tráviť Vianoce.

Som rada, že nám s Marínou takúto peknú fotografiu.

Veľmi vás všetky pozdravuje Marta Gajdošíková a Andrea Bugošová. S oboma dámami sme robili rozhovory, ktoré sa vám veľmi páčili.

Text a foto Libuša Sabová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články