Ako to robím ja Aktuálne 

Čo pre vás znamená užívať si život?

Najskôr niekoľko faktov. V najbližších niekoľkých desaťročiach sa ľudia vo veku 50 – 75 rokov stanú najmohutnejšou vekovou skupinou na Zemi. Čím sa život po päťdesiatke líši od celého predchádzajúceho života? Po päťdesiatke nastupuje v živote pozoruhodné obdobie, kedy máme čas, máme zdravie aj silu, nemáme už sociálne záväzky, zato máme životné skúsenosti a do začiatku staroby nám zostáva ešte štvrť storočia! Nemrhajte týmto časom zbytočne. Neskôr to budete ľutovať. Ak máte viac ako  päťdesiat, v dnešnej dobe môžete doslova všetko: mať nové záujmy, novú zábavu, radosti a dojmy, novú kariéru, novú lásku, nové cesty. Pritom kvalita týchto nových zážitkov v mnohom ďaleko prevyšuje všetko, čo vám bolo dostupné za zelenej, neskúsenej a povinnosťami zviazanej mladosti. Ale vráťme sa teda k našej otázke.

Čo pre vás znamená užívať si život?

Mňa baví šport. Bicyklujem, plávam, bežkujem, cvičím a vždy sa teším na dovolenku pri mori. Absolútne ma nabíja energiou pobyt na slnku so slúchadlami dobrej hudby na ušiach. Veľa čítam hlavne na internete – politika zo všetkých uhlov pohľadu. Rada varím, ale už menej rada upratujem.  Ešte vám prezradím, ako si užíva život môj 73 ročný manžel. Bolia ho všetky kĺby, ale v lese „vysedí“ toho najkrajšieho jeleňa, muflóna, daniela, či orla riečneho vo fotografickom kryte. Za každého počasia, či v lete, či v zime.

Obaja milujeme našu jazvečíčku Jenifer a zo všetkého najviac sa tešíme, keď príde naša dcéra, ktorá žije v Berlíne.  Ale aby som nehovorila len o svojej rodine. Priateľka mi dnes telefonovala z vlaku. Práve sa vracala od dcéry z Nemecka. Teraz sa chystá do Tatier na Hrebienok, pozrieť si ľadové sochy a potom na niekoľkodňový výlet s priateľkami do Prahy. Vlak  má už zadarmo, aspoň vnútroštátne linky, tak prečo to nevyužiť?

A čo vy? Čo pre vás znamená užívať si život?

Libuša Sabová

Foto V. Sabo a Pinterest.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články