Najčítanejšie Vzťahy 

„Okamžite chcem vážny vzťah!“Ako sa menia preferencie mužov po päťdesiatke?!

Trápna situácia. Ženu pozval pekný muž na večeru do reštaurácie. Bol to fajn večer a muž nakoniec zaplatil účet. Pokračovali v príjemnej komunikácii. Dáma mala po päťdesiatke, štíhla, pekná, naplno si užívajúca život plný blahobytu a zábavy. Prečo nie? Môže si to dovoliť a načo by si zbytočne komplikovala život. Ukázalo sa, že tento muž počíta s pokračovaním vzťahu a spoločným životom. Dáma zdvorilo odmietla a aby sa neurazil, vrátila mu peniaze za večeru v reštaurácii.

„Keď som mala dvadsať, muži nepotrebovali záväzky, ale v päťdesiatke chcú mať vážny vzťah. Ale ja sa nechcem vydávať?! Mám svoju prácu, byt, auto. A to, čo potrebujem, je vzťah bez záväzkov. Som v takom veku, že priťahujem dobrodruhov?“

Existuje zaujímavá štúdia Psychológovia skúmali 7000 používateľov internetových zoznamiek vo veku od 16 do 65 rokov. Cieľom tejto štúdie bolo zistiť kvality ideálneho partnera, ktorý vyzerá čo napríťažlivejšie pre mužov i ženy v každej vekovej kategórii. Charakteristiky sú rozdelené do troch kategórií s tromi parametrami. Môžete tiež ohodnotiť číslami od 0 do 100, čo je pre vás u partnera dôležité:

estetika (vek, príťažlivosť, postava)

zdroje (intelekt, vzdelanie, príjem)

osobnosť ( dôvera, otvorenosť, citové prepojenie)

Čo vedci zistili?

Mladí muži ( 1 – 25 rokov) viac oceňujú fyzickú príťažlivosť a krásnu postavu u dievčat. Ale ako starnú, menia svoje preferencie. Vo veku 60 rokov sa osobnosť ženy, jej kladné charakterové vlastnosti, možnosť otvoreného a dôveryhodného vzťahu stávajú hlavnými faktormi príťažlivosti príťažlivosti ženy pre muža. „Starší muži sa menej starajú o vzhľad a viac o osobnosť. Taká je múdrosť veku,“ hovoria autori štúdie.

Ženy rozmýšľajú inak. V mladosti (25 rokov) sú to osobné vlastnosti muža, jeho intelekt, vzdelanie a príjem, ktoré kladú na prvé miesto. Prečo sa to deje? Existuje teória „investície rodičov.“ Evolučná psychológia vysvetľuje tento rozdiel z hľadiska aktivity tým, že ženy investujú viac úsilia, času a prostriedkov, aby ich potomok prežil. Cena za chybu je príliš vysoká, preto si partnerov vyberajú selektívnejšie. S pribúdajúcim vekom sa muži a ženy zhodujú v tom, že najpríťažlivejší je ten, ktorému možno dôverovať. Ale taký človek, ktorý ľahko vyvoláva sympatie a teplo sa dôveryhodným nestane za noc.

Ďakujem za večeru. Bez urážky!

Foto Depostphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články