Najčítanejšie Vaše príbehy 

Nie je umenie dožiť sa vyššieho veku, dôležitejšie je v akom zdravotnom stave, hovorí Magda Juríková

Hovorí sa, že vek nezastavíš, ale pribrzdiť starnutie je v našich rukách a to si uvedomujem, neplačem za ním, ale vychutnávam si čas, kedy sa už nemusím ponáhľať a pracovať každý deň a celý deň i keď ma pred súčasnou prácou bavila predchádzajúca, týkajúca sa zdravej výživy.

Pred dôchodkom je veľmi dobré budovať si koníčky, ktoré nás napĺňajú, ak chceme byť pre ľudí užitoční. Jedným z mojich koníčkov je zdravé varenie a pečenie.

Teším sa, že sa moje recepty na facebooku páčia a skúšajú ich j moji známi, ako zákazníci zdravej výživy, ale aj dnešnej práce, ktorá ma napĺňa, lebo je s bývalou prácou prepojená. Pomáhať ľuďom k zdraviu prírodnou cestou bez chémie beriem ako moje poslanie a radosť.

Už od školy mám k sebe a k svojmu zdraviu zodpovednosť, preto som si vybrala športy, ktoré ma bavia. Najskôr to bol aerobic, posilňovanie, bicykel, plávanie, postupne s vekom som športy prispôsobovala: orient, pilates, nordic walking, turistika, bike…A všade ma sprevádzal hudba, ďalší koníček. Koncerty, tie ma nabijú energiou ako baterky. Keď je zlé počasie, alebo počas dlhej zimy, veľmi rada čítam odborné časopisy, odkiaľ čerpám múdrosti pre zdravý životný štýl. Aktívny oddych je pre mňa to správne korenie na celý život. Neviem, čo je to nudiť sa!

Text a foto Magda Juríková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články