Najčítanejšie Rozhovory 

Najmladšia fitness babička na Slovensku

Stále usmievavá, veselá, nenápadná blondínka z maličké mestečka na Východnom Slovensku z Lipian. Od malička bola živým striebrom, mala rada pohyb a bláznovstvá. Ani po rokoch sa to nezmenilo. Teraz má už  dospelého syna Alexa, ktorý je na svoju mamičku hrdý a je jej najväčším fanúšikom a kamarátom, krásneho vnuka a nevestu. V roku 2007 získala titul Majsterky sveta vo fitness v kategórií fitness páry. V roku 2008 v súťaži FAME- North American Champions, získala 4. miesto, Fitness Model Miami v roku 2009, na Majstrovstvách sveta v Kanade 4.miesto vo Fitness Model – Montreal a jej najväčším ocenením je účasť na prestížnej súťaži v USA, kde dosiahla svoj životný úspech a na Slovensko si priniesla „Fitness Oscara“  a  titul Miss Universe Sports Model Los Angeles 2009. Má za sebou množstvo domácich a svetových ocenení a každé z týchto ocenení si veľmi váži.

Čo vás motivovalo, že ste dosiahli takéto krásne úspechy?

„Miluj svoj život“ je názov jednej krásnej knihy, ktorá má už viac  rokov sprevádza po mojich životných cestách a ktorú som dostala pre šťastie od svojej dobrej priateľky a naozaj mi veľa do života dáva. Teším sa aj z maličkosti, ktoré mi prináša život. Každý ma pozná ako chodiacu energiu, ktorá rozdáva radosť, pozitívnu energiu a povzbudenie druhým, ale nie je to vždy tak aj v mojom vnútri. Doma si sama často poplačem, lebo vraj slzy liečia..Život sa s nami zahráva a kladie nám do cesty prekážky, ktoré sú neraz veľmi ťažké. Tie ma stále v mojom neľahkom živote posúvali ďalej a nakopli k niečomu, ako keby mi hovorili, aby som prekonala sama seba. Som pozitívny človek, optimista, milujem veselých a úprimných ľudí a milujem všetko krásne. Hudbu, prírodu, kvety, rozprávky, romantické a hudobné filmy, umenie…

Čo bolo pre vás takým hlavným motívom, že ste začali tak intenzívne trénovať fitness?

Všetky moje športové úspechy sú vydreté aj so slzami v očiach, lebo som začala dosť neskoro, až po narodení môjho synčeka Alexa. V tom čase  som ostala s mojim synčekom sama. Po rozvode  som si povedala, že musím prekonať všetko zlé, nesmiem sa opustiť, musím dokázať sama sebe, že mám vytrvalosť a viem zabojovať. Úspešne som ukončila Vysokú školu pedagogickú v Nitre, zúčastňovala som sa na domácich i na zahraničných súťažiach a v tom všetkom ma podporovali moji rodičia.

Už sme vymenovali vaše krásne športové úspechy, takže sa vám vaše športové sny splnili?

Áno a vyplnili sa slová, ktoré som so slzami v očiach vyriekla pri rozvode: „ Ešte budeš o mne čítať!“ Preto si stále treba niečo želať a mať trpezlivosť, nevzdávať sa! Nič nepríde len tak, potom by sme si to vôbec nevážili. Ale život nás stále skúša, koľko ešte vydržíme. Aj keď sa stále usmievam a vystupujem ako silná osobnosť, aj ja si rada poplačem a prekonávam ťažké obdobia.

Čo sa stalo?

Presne 15.8.2017 som sa stala „ najmladšou fitness babičkou na Slovensku,“ ale to, čo sme si celá moja rodina pred rokom prežili po narodení môjho vnúčika, to bola  naša ďalšia životná skúška. Keď nám odchádzal a lekári v Košiciach mu nevedeli pomôcť a riešil sa rýchli prevoz do Bratislavy na Kramáre….na to je iba jediné krásne slovo ĎAKUJEME za to všetko, za tu starostlivosť  a POMOC, lebo dnes sa každý deň tešíme z  jeho úsmevu, pohľadu, vyrieknutého slovíčka, pohybu a dokonca už aj z prvých krôčikov a zúbkov …..ĎAKUJEME!

Takže teraz sa už opäť môžete usmievať a tešiť sa z krásneho vnúčika a to vás určite motivuje …

Ako učiteľka na Športovom gymnáziu v Košiciach, fitness trénerka, aerobik trénerka sa celý život venujem deťom, mládeži a svojim klientom. Okrem športových aktivít už viac ako desať rokov organizujem  športovo – kultúrne podujatia pre širokú verejnosť všetkých vekových kategórií od detí ( Valentínska fitness show detí, Kinder Silák), cez ženy (MDŽ,  módne prehliadky, dámske kluby, vernisáže a plesy) až po mužov  Strongmanov na profesionálnej úrovni a dokonca, čo najviac osobne  milujem, sú moje cvičebné pobyty pre celé rodiny v lete a aj v zime. Je toho naozaj veľmi veľa a práca s ľuďmi ma napĺňa a stále posúva ďalej!

Život je tak krásny a krátky, tak si ho užívajme a žime na 100%!

 Vaša  Janka Kordiaková

www.jankakordiakova.sk

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články