Aktuálne Krása 

V starostlivosti o pleť nemusí platiť čím drahší krém, tým lepší, hovorí Katarína Traubnerová

K najstarším rastlinám používaným v ľudovom liečiteľstve  patrí nechtík lekársky (Calendula officinalis) – hojí rany, lieči plesňové neduhy, pomáha pri chorobách žlčníka či pečene. Blahodarne pôsobí aj na citlivú pleť – o podrobnostiach sme sa pozhovárali s Ing. Katarínou Traubnerovou,  ktorá zdravej kozmetike venovala celý profesijný život.

Prečo práve kozmetické prípravky z nechtíka lekárskeho?

Nechtík je akýsi symbol užitočnosti a skromnosti – rastie aj v ťažkých podmienkach, jeho semiačka odolajú aj krutej zime a prírodu neskôr na jar a celé leto rozjasňuje zlatistými,  žlto-oranžovými kvetmi. Je nielen  pekný, ale najmä liečivý. Škála jeho použitia siaha od podpory hojenia rán, liečby plesňových ochorení kože až po choroby žlčníka a pečene a ďalšie indikácie a samozrejme, v prípravkoch na šetrné ošetrovanie pleti sa využíva jeho hydratačný, protizápalový ,antioxidačný, dezinfekčný a regeneračný účinok.

Aké špeciálne prípravky s obsahom  prírodného extraktu nechtíka ponúka spoločnosť Calendula ? 

Denný a nočný krém s obsahom nechtíka

Pleťové mlieko s nechtíkom

Tonikum s nechtíkom

Maska s nechtíkovým extraktom

Krém na ruky

 

Zvlhčujúci a regeneračný krém na ošetrenie suchej a popraskanej kože na nohách a lakťoch

Masážny olej na tvár, jemnú pokožku okolo očí a dekolt

Nechtíkový balzam na pery

Soľ do kúpeľa

Spoločnou vlastnosťou všetkých prípravkov je že  neobsahujú parabény, sú veľmi jemne parfumované určené pre všetky typy pleti a Tonicum môžu používať muži aj ako vodu po holení.

Denný krém s nechtíkom

Nechtík obsahuje vysoký podiel účinných látok, ktoré majú priaznivý účinok na kožu a podporuje regeneráciu pokožky, má priaznivé účinky aj pri zápalových procesoch. Okrem nechtíka prípravok obsahuje aj avokádový olej a vitamín Prípravok vytvára jemný emulzný film , ktorý chráni pleť pred vonkajšími nepriaznivými vplyvmi. Pravidelným používaním krému získa pleť čistejší a jemnejší vzhľad. Krém je vhodný na normálnu, kombinovanú aj suchú pleť.

Nočný krém s nechtíkom

Vzhľadom na jeho zloženie prípravok je určený na večerné ošetrenie pleti každého typu. Prípravok sa dobre rozotiera a vstrebáva do pokožky, vytvára príjemný emulzný film na pokožke.

www.calendula.sk

Text Katarína Traubnerová

 

 

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články