Najčítanejšie Zaujímavosti 

Na koho sa vám Alenka Heribanová na tejto fotografii podobá?

Áno, tipujete správne. Na rozdiel od mnohých iných slávnych žien bola Audrey Hepburn mimoriadne jemná a decentná žena. Ako herečka, modelka i tanečnica bola jednoducho krásna. Vďaka jej očarujúcej osobnosti a ostrej mysle boli jej výroky neraz citované. Vybrali sme niekoľko múdrych rád Audrey Hepburn, ktoré naozaj stoja za osvojenie si.
Ak chcete mať atraktívne pery, hovorte milé slová.
Ak chcete mať láskyplný pohľad, hľadajte v ľuďoch tú dobrú stránku.
Ak chcete vyzerať štíhlo, podeľte sa o jedlo s hladnými.
Ak chcete mať krásne vlasy, nechajte dieťa raz za deň prejsť prstami cez ne.
Ak chcete mať dobré držanie tela, kráčajte s vedomím, že nikdy nie ste sami, pretože sprevádzajú vás tí, ktorí vás milujú a milovali.
Ľudia, ešte viac ako veci, potrebujú opravovať, rozmaznávať, prebúdzať, byť hľadaní a zachránení: nikdy sa nikoho nevzdávajte. Pamätajte, ak niekedy budete potrebovať pomocnú ruku, nájdete ju na konci oboch vašich rúk.
Keď zostarnete, zistíte že máte dve ruky, jednu na pomoc sebe, druhú na pomoc druhým.
Krása ženy nie je v šatách, ktoré nosí, v jej tvári alebo v spôsobe, akým si urobí vlasy.
Krásu ženy vidno v jej očiach, pretože tie sú otvorenými dverami k jej srdcu, zdroju jej lásky.
Krása ženy nie je v jej líčení, ale skutočná krása v žene sa odráža v jej vlastnej duši.
Je v nehe, ktorú láska dáva, vo vášni, ktorú vyjadruje.
Ženská krása rastie s vekom.

Dobrá rada

Nie je dobré zacyklovať sa v sebe. Pomáhajte druhým a tešte sa aj z maličkostí.

Smiech lieči

Audrey raz povedala: „Veľmi rada sa smejem, asi najviac zo všetkého.“ Táto geniálna herečka prikladala smiechu naozaj veľký význam. Verila, že smiech je najlepším liekom na všetky choroby. Ak sa pozriete na fotografie tejto herečky, azda ani nenájdete takú, kde by sa nesmiala.

Uvedomte si, kto a čo bude vždy na vašej strane

Táto myšlienka sa môže uplatniť v rôznych životných situáciách. Od profesionálneho života, až po sféry vzťahov. Audrey žartom hovorila, že jej jediná láska v živote, ktorá ju nikdy nesklamala, bola čokoláda.

Nespájajte šťastie s úspechom

„Úspech je aj mať nejaké okrúhle výročie a zistiť, že sa vlastne nič nezmenilo.“ Audrey verila, že mať úspech je dobré, ale že samotný úspech neznamená šťastie, ktoré dokáže potešiť človeka v každodennom živote. Šťastným môžete byť aj bez úspechu.

Svoju krásu brať s rezervou

Audrey žartovala, že aj tieň reflektorov môže zničiť dievčenskú postavu. Vyzvala preto dievčatá, aby sa identifikovali so svojim vzhľadom a menej sa starali o svoju váhu a o to, či sú fotogenické.

Správna investícia

Hovorí sa, že najlepšia investícia v živote je láska. Čím jej viac dáte, tým viac jej dostanete. Počas relatívne krátkeho života (63 rokov) sa jej podarilo zdieľať lásku s mnohými ľuďmi. Myslíme si, že slovám tejto skutočne veľkorysej ženy sa dá veriť, lebo priniesla svetu naozaj veľa. Veríme, že vás budú inšpirovať, aby ste zmenili svoj život k lepšiemu.

Ilustračná foto Depositphotos.com

Zdroj Wikipedia

Text a foto Alena Heribanová, Kristína Schreiberová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články