Móda Najčítanejšie 

Na jeden večer som sa stala modelkou a po šesťdesiatke sa mi tým splnil môj celoživotný sen.

Milé superbabky, máte rady módu? Túžili ste niekedy byť modelkou a prejsť sa po móle? Keď som bola mladšia, dostala som túto ponuku dvakrát a až na tretí krát som ju prijala a tak som si splnila môj sen, od ktorého ma najskôr odhovorilo okolie, potom som nemala parametre pre modely moletiek a predsa ma to našlo, hoci už mám po 60-ke.

Ďakujem za to našej Superbabke Libuške, ktorá ma módnej návrhárke Milke Harmathovej doporučila. Tak som sa dostala na mólo a predvádzala som krásne modely značky Donna Rosi. Ten nádherný pocit odporúčam prežiť každej žene. Najskôr to bolo milé zoznámenie sa s pani návrhárkou, ktorá ma hneď tipovala na ryšavku a vybrala mi (modrý) kostým s kvietkovano-modrým sakom, pretkávaný striebornou niťou a s hladkou, úzkou modrou sukňou, doplnenou hodvábnou modrou blúzkou. Krásne ma tento outfit vystihol. Aj výmenou blúzky s modro-zeleno-fialovou kombináciou, a na krku s mašľou sa mi páčil. Doplnením modelu o zaujímavý odtieň modrého kabáta s krásne ozdobnými prvkami v prednej časti ma vniesli do nádhernej eufórie radosti. „Toto je sen?“, pýtala som sa miestami sama seba.

Na skúške choreografie, vo dvore módneho salónu som sa pod vedením Dariny Tvoríkovej  DARIN COLLECTION, ktorá sa tiež venuje móde a často prichádza do kontaktu s profesionálnymi modelkami, naučila zopár krokov, póz a otočiek, čo bolo ďalším a dôležitým bodom pred prehliadkou. Na móle, počas prehliadky som sa cítila príjemne. V mojom vnútri sa rozhostilo nádherné vzrušenie, objavili sa emócie  šťastia a úprimná radosť, ktorá mi vyvolala na tvári nežný úsmev. Potlesk a záujem divákov o predvádzané modely mi dodali ešte viac odvahy a chuti, predviesť modely čo najlepšie.  Keďže dôležitým prvkom v outfite sú aj topánky, tak tie som pre kategóriu 50+, na ktorú bola zameraná módna prehliadka už neriešila, pretože viem, že v tomto veku je nás viac žien, ktoré v bežnom živote kvôli zdravotným obmedzeniam (už nenosíme obľúbené lodičky), dávame prednosť pohodlnej obuvi bez opätkov alebo teniskám.

Niektoré ženy, modelky, neprofesionálky, už mali svoju premiéru na móle za sebou, iné predvádzali po prvýkrát, ako aj ja. Objavila som medzi nimi aj našu SUPERBABKU Evku Uričovú, elegantnú a príjemnú dámu, ktorá sa z modelov tejto značky teší už dlhšie, lebo zopár krásnych vecí už má vo svojom šatníku.

Prekvapením bola pre mňa aj moderátorka Katrin Lengyel. Nielen že ma jej vrúcne objatie potešilo, ale dokonca nám pripravili na modely na prehliadku na spoločný stojan. Dlho sme sa nevideli a vy ju môžete poznať z televízii TA3, ak sledujete správy. Dokonca aj modely moderátoriek na TA3 pochádzajú z dielne Dona Rosi.

Na móle sa objavila aj Gabriela Pirošková, ktorá bola prvou hlásateľkou, ktorú obliekala pani Milka. Objavila náhodou jej butik v Starom meste, modely ju hneď oslovili a tak sa dostali na televíznu obrazovku. S obľubou nosia modely tejto módnej značky aj podnikateľky a ženy, ktoré milujú módu a chcú byť v práci, na biznis stretnutiach alebo pri iných príležitostiach iné, viac sebaisté, ženské a pôvabné.

Hlavnou hrdinkou  večera bola  módna návrhárka, Milka Harmathová, ktorá svojimi nádhernými ženskými, elegantnými modelmi vhodné pre každú ženu, (ktorá má rada módu), vytvorila krásnu kolekciu rôznofarebných odevov. Dominovali zlaté odtiene, fialové, purpurové, modré, šaty užšie, voľnejšie, kratšie, dlhšie, príjemne mäkučké kabátiky, kostýmy, ale aj dlhšie voľnejšie kabáty, bundičky, nohavice. Jemná a pôsobivá kolekcia s rôznym zdobením dodávala modelom ženskosť a eleganciu.

 

Milé ženy, nebojte sa aj vy realizovať svoje sny, hovorte o nich, ešte vždy sa vám môžu splniť. Viem, že to krásno z posledných dní ma bude ešte dlho hriať pri srdci. Fotky, videá, televízne reportáže, nové kamarátky sú tu a vždy ich budem spájať s niečím príjemným, krásnym. Ďakujem aj mojej rodine, ktorá ma prišla podporiť a zdieľať so mnou tieto nádherné emócie.

Našla som si čas a bola som už aj v predajni na Dunajskej ulici v Bratislave, pozrieť si nejaký pekný model pre seba a odporúčam to aj vám.

Viac inšpirácie a modely z prehliadky si môžete pozrieť na  Instagrame: Donna_rosi, alebo v archíve TA 3

  1. časť: https://www.ta3.com/relacia/24546/dobre-spravy-z-3-juna
  2. časť: https://www.ta3.com/relacia/24560/slovenske-umenie-v-budapesti-nova-kolekcia-donna-rosi-medzinarodna-sutaz-vin-megaoslava-70-narodenin

Vaša superbabka, Jana Durajová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články