Najčítanejšie Zdravie 

Musíme sa nechať aj trochu rozmaznávať! Ktorá masáž je pre vás najvhodnejšia?

Zdravá duša

Potrebujete masáž? A ktorá z nich je najvhodnejšia? Mnohé ženy si pod slovom masáž predstavujú papier od lekára s predpísanými masážami na chrbticu.  To je môj prípad. Keďže veľa sedím za počítačom, aspoň raz do mesiaca idem na masáž chrbta.  Masáže však môžu byť rôzne, nielen zdravotné. Uvoľňujú napäté svaly, dokážu dodať telu aj duši pokoj.

Samozrejme pomáhajú pri rôznych zdravotných problémoch. Tušili ste však, že masáž môže napríklad odstrániť aj bolesť hlavy, alebo vyhrať nad celulitídou? Masáž si treba vyberať najmä podľa problému, ktorý vás trápi. Najčastejšie sa na ne chodí pre stuhnuté svaly a bolesti chrbtice. Pridaná hodnota má byť relaxácia. Vybrať sa však môžete aj na masáž, ktorá odbúra stres, pomôže s ochorením žalúdka,  alebo zbaví telo škodlivých látok. Ak vás fyzické problémy netrápia, skúsiť môžete napríklad masáž, ktorá prinesie celkové hĺbkové uvoľnenie organizmu. Vybrali sme niekoľko netradičných druhov masáží, ktoré sa oplatí vyskúšať. O vhodnej masáži sa však treba poradiť v masážnom salóne, skúsený masér vám vyberie pre vás vhodný druh. Nie každý človek totiž môže absolvovať každý druh, pri niektorých ochoreniach sa niektoré spôsoby masírovania tela neodporúčajú.

Masáž s bankami

Pre koho je vhodná?

Takúto masáž vyskúšajte, ak sa chcete zbaviť stuhnutých svalov na krku a chrbte. Oplatí sa na ňu zájsť aj vtedy, keď máte problémy so žalúdkom a črevami, alebo trpíte na zápal kĺbov. Odporúča sa aj v prípade, ak vám diagnostikovali vysoký krvný tlak alebo trpíte migrénami.

– masáž trvá asi tridsať minút

Švédska masáž

Aby ste prestali počítať ovečky, k tomu  pomôže švédska masáž. Okrem toho má overené účinky pri odbúravaní stresu, podporuje látkovú výmenu v tele a uvoľňuje aj stuhnuté svaly.

– masáž trvá približne hodinu

Masáž s aromatickými olejmi

Ak potrebujte načerpať novú energiu, zbaviť sa stresu a uvoľniť celkové napätie organizmu, vyskúšajte arómamasáž.

– masáž trvá asi hodinu

Bowenova masáž

Tento typ masáže využívajú najmä športovci a ľudia so stuhnutými svalmi. Uvoľňuje stres a napätie zo svalov.

–  masáž trvá asi 40 minút

Lymfatická drenáž

Drenáž je obľúbená najmä ako súčasť detoxikácie organizmu. Odplavuje teda škodliviny z organizmu a tým sa vysvetľujú jej dobré účinky v boji proti celulitíde.

– masáž môže trvať až dve hodiny

Čínska masáž

Masáž zbavuje problémov a bolestí chrbtice, kĺbov, svalov. Dokáže však potlačiť aj migrénu, bolesti hlavy a únavu z prepracovania.

– masáž trvá hodinu

Shiatsu

Masáž je určená najmä pre ľudí, ktorým robí problémy správne držanie tela, trápi ich bolesť chrbtice a natiahnuté svaly.

– masáž trvá asi hodinu

Masáž s kameňmi

Svalových kŕčov a bolesti svalov sa zbavíte, ak si vyberiete tento druh uvoľňujúcej masáže. Odstraňuje aj nespavosť, bolesti hlavy a odporúča sa pri problémoch s krvným obehom.

– masáž trvá okolo 90 minút

Masáž chodidiel

Stres, kožné problémy, bolesti chrbtice, únavu pomáha odstrániť alebo im predísť reflexná masáž chodidiel.

– masáž trvá asi tridsať minút

Thajská masáž

Tajomstvo je úspěch thajskej masáže? Odstraňuje napätie a bolesť svalov. Navyše je vhodná pre hanblivých, netreba sa pri nej totiž vyzliekať.

– masáž trvá asi 90 minút

Ajúrvédska masáž

Masáž je vhodná pre pracovne vyťažených vystresovaných ľudí, pretože uvoľňuje fyzické aj psychické napätie. Okrem toho vyplavuje z tela škodlivé látky. Dobre pôsobí aj na celulitídu a upravuje krvný tlak.

– masáž trvá asi 90 minút

Zvuková masáž

Ak hľadáte pocit pokoja, skúste masáž vibračnými tónmi. Prináša hĺbkové uvoľnenie. Vyskúšať ju však môžu aj ľudia s bolesťami chrbtice, kožnými problémami alebo hormonálnymi poruchami.

– masáž trvá asi hodinu

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články