Najčítanejšie Vaše príbehy 

Moja silná túžba zmeniť život: nikdy viac nechcem vážiť 187 kg!

Môj príbeh sa začal pred rokmi. Problémom bola nadváha. Veľmi vysoká nadváha. Vážila som 187 kg. Pýtate sa, ako som to mohla dovoliť? Aká bola príčina? Zlá životospráva, nepravidelná strava. Jedla som len  ráno a večer, keď som prišla z roboty. Vyskúšala som všelijaké čajíky, prášky, ale vždy prišiel jojo efekt. Bolo to hrozné, už som nevládala doma nič urobiť, môj milovaný manžel mi musel obúvať topánky, svet som videla len z okna, nikde som nechodila. Keď už som musela, mala som veľké mindráky, či to zvládnem. Jedného dňa mi kamarátka Ivanka ukázala, že na facebooku videla schudniDave – že u nich sa chudne, že normálna strava. Tak som do toho išla. U nich som mala jedálniček, tréningy, každý týždeň live, živé vysielanie, kde nám vysvetľovali, ako a čo máme robiť. Mali sme uzavretú skupinu, kde sme si navzájom pomáhali. Mne osobne veľmi pomohol Dávid Takáč, ktorý sa chudnutiu venuje s láskou. Žije pre to, aby pomáhal ľuďom aj spolu s jeho krásnou manželkou Veronikou.

Bola som u nich celý rok. Prežívala som tam krásne chvíle, pomáhali mi vo všetkom, čo sa týka stravy, cvičenia a nastavenia hlavy. Schudla som neuveriteľných 60 kg a získala som naspäť zdravie a kondičku, čo znamená, že som začala chodiť do fitka v Šamoríne, kde som si našla aj trénerov. Teraz som s nimi 2 mesiace a veľmi som spokojná, napredujem, mení sa mi telo. Už nie som špongia, cvičím také cviky, čo som predtým nezvládala. Tréneri sa vždy striedajú a každý jeden z nich mi dá niečo nové.

Ja pokračujem ďalej v plnení svojho sna. Nikdy sa nevzdám, moja silná túžba mi to nedovolí a nikdy nechcem už dovoliť, aby som sa vrátila tam, kde som bola. Uvedomila som si, že som dostala druhú šancu žiť a som vďačná ľuďom, ktorí ma podporili a hlavne sebe, že som silná a idem za svojim cieľom a ešte ďakujem môjmu milovanému manželovi.

Chcela by som povzbudiť všetkých, ktorí majú podobný problém, že sa to dá. Len majte silnú túžbu a kráčajte po ceste, ktorá je krásna. Užívajte si ju. Život je krásny, ale krátky, tak ho žime naplno.

S láskou Andyka, Andrea Kováčová zo Šamorína

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články