Dobré rady Najčítanejšie 

Musíme si sami seba vážiť, mať sa radi a je jedno, koľko máme rokov, hovorí Anna Hogenová

Musíme si sebe vážiť a mať sa radi. A je jedno, koľko máme rokov. Staroba nesie v sebe veľmi veľa nádherných možností. Len ich treba k sebe pustiť.

Starnutie má v sebe klenoty.

Ja už nemám tie strachy, ako keď som bola mladá. Je mi to už jedno. Dáva mi to slobodu, ktorá je nádherná. Každý deň mám z toho radosť. Aj tieto myšlienky odzneli v rozhovore s Annou Hogenovou na tému STARNUTIE.

Verte sami sebe.

Veľa ľudí sa snaží úmyselne brať nám vo vyššom veku vyrovnanosť. Ostaňte si verní!

„Musíme si sami seba vážiť a mať sa radi. Veľa ľudí sa snaží úmyselne brať nám vyrovnanosť.“ Hovorili sme nielen o akceptácii zrelých ľudí v pracovnom procese, ale aj o domoch seniorov. O tom, ako je človek na sklonku života často považovaný za „vec“…

Znamenia doby?

„Prosila som, aby som mohla dokončiť prácu, hoci aj zadarmo. Nebolo mi to umožnené. Nemohla som doktorantov doviesť k záveru štúdia. A naozaj som za to nechcela ani mzdu. Vnímam tu istú formu rasizmu voči starým ľuďom. Aj na pracovnom trhu. To, čo sa u nás deje, je strašné. Nielen nedôstojné, ale aj kruté… Krutosť si na seba berie masku normality.“ Povedala Anna Hogenová v podcaste ODznova.

Celý rozhovor si môžete pozrieť aj priamo tu:

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články