Najčítanejšie Vaše príbehy 

Mám dve úžasné priateľky. Majušku a Evičku a dnes sme oslavovali moje 72. narodeniny.

Priateľstvá si vážme a chráňme si ich. Áno, priateľstvo je to, čo v dnešnej dobe chýba mnohým osamelým ľuďom. Ale u mňa to tak nie je, pretože mám dve úžasné priateľky. Jednou z nich je Majka Velšicová, úžasná charizmatická dáma so svojím šarmom a krásnym úsmevom, ktorému málokto odolá. Majuška, ako ju my všetci voláme, má v sebe zvláštne čaro, ktorým si získa srdcia každého človeka bez rozdielu veku. Je matkou, starou matkou a úžasnou priateľkou a vždy sme si nablízku pomôcť jedna druhej. 11. mája Majka oslávila svoje 86  narodeniny a i napriek krásnemu veku stále píše scenáre, moderuje Šláger schow a toto všetko ju drží pri živote, po odchode jej syna Borisa.

Preto potrebuje mať pri sebe priateľov, ktorí jej vždy sú ochotní pomôcť a povzbudiť. Majuška naša, ďakujeme že si, že si tu pre nás. DRUHOU mojou priateľkou je Evička Landlová.

Tiež úžasná, vzácna dáma ktorá i napriek svojmu krásnemu veku 90 rokov, ktoré oslávila 23. decembra, ešte stále nakrúca pre rôzne televízie a reklamy. Minulý rok prekonala covid, s ktorým si odležala v nemocnici niekoľko týždňov, ale chvála Pánu Bohu je tu a teší sa zo života. Aj ja a my všetci sa tešíme spolu s ňou. Po covide som jej upiekla narodeninovú tortu a bola som jej zablahoželať a potešiť s s ňou.

EVIČKU milujem pre jej skromnú, nekonfliktnú povahu a veľmi si ju vážim, ako aj všetci v mojej rodine a priatelia. Každý týždeň, vždy v pondelok si telefonujeme a potešíme sa z toho obe. TAK TOTO JE ÚŽASNÁ EVIČKA, skvelá priateľka s veľkým SRDIEČKOM.

Dnes som mala obidve priateľky na návšteve, vlastne mi prišli zablahoželať k mojim 72. narodeninám. Potešila som sa že im môžem pripraviť slávnostný obedík a nechýbala ani lieskovcová torta, ktorú som včera upiekla. Prišli aj moje dve dcérky Zuzka a Eliška a tak sme mali krásny narodeninkovy dník. ĎAKUJEM MAJUSKA A EVIČKA ŽE STE!

Na obed som pripravila, mrkvovú polievku s krupicovými haluškami, plnené pečené kurča, zemiakove pyré s uhorkovým šalátom a jogurtom a ako dezert lieskovcová TORTA. A na záver sa musím  pochváliť, som šťastná prababička dvojmesačnej Natálie. Ďakujem pánu Bohu za tento zázrak!

Text a foto Editka Andelová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články