Krása Najčítanejšie 

Mám 63 rokov a veľa ľudí mi hovorí: „U teba sa akoby zastavil čas! Ako to robíš?“

Mať krásnu čistú pleť takmer bez vrások s výnimkou mimických vrások okolo očí, to je sen azda každej ženy. Každý má svoje tajomstvá, ale niečo je predsa len spoločné. Ponúkam vám niekoľko mojich  pravidiel „večnej mladosti.“

Zdravé trávenie

Črevá by mali fungovať ako hodinky. Zápcha je pre telo otravou, oslabuje ho. Podľa orientálnej medicíny je zdravé trávenie koreňovým systémom nášho tela. Ak sú korene stromu dobré , silné, potom strom rastie a je krásny. Ak má strom zlé korene, vyschne. To isté platí aj pre naše črevá. Ak sú zdravé, potom je zdravé celé telo a je predpoklad dlhého života. Zdravé črevá závisia od konzumovanej potravy. Potrebujú veľa čerstvého ovocia a zeleniny, menej pečiva, veľa šalátov a hlavne čistú vodu. Od kvality a množstva vody závisí stav pokožky a celková harmónia tela.

Dobrý spánok

Nedostatok spánku je najväčším nepriateľom krásnej pokožky a vlasov. Je dobré ísť spať v rovnakú hodinu. Vďaka spánku telo zrelaxuje, zabudne na zlé emócie, stres.

Čerstvý vzduch

Ak celý deň sedíte v robote, alebo doma pred televízorom, či počítačom, škodíte svojmu telu. Najlepšie sú dlhé prechádzky za každého počasia. Pohybom na čerstvom vzduch sa z tela uvoľňujú toxíny. V byte treba veľa vetrať, lebo človek potrebuje asi 30 metrov kubických čerstvého vzduchu za hodinu.

Vitamíny!!!

Dnes vedia už aj deti, čo obsahuje vitamíny. Samozrejme, že to nie alkohol, sladké koláčiky, cigarety. A v zime to nie je  skleníková zelenina, ale sušené ovocie, marhule, hrozienka, slivky, výborný je šípkový čaj. K tomu niekoľko lyžíc ovsených vločiek denne a na starobu a únavu môžete zabudnúť. Zázračné sú aj strukoviny, čučoriedky, brokolica, pomaranče, sója, losos, špenát, čierny a zelený čaj, paradajky. Orechy a jogurt.

Stav mysle

Tajomstvo zachovania si mladosti je vyhýbanie sa zlým emóciám. To je rovnako dôležité ako všetky predchádzajúce pravidlá. Veľa sa smejte, buďte priateľskí, nežiarlite, majte svoje hobby.

Recept na elixír mladosti

  • 200 g harmančeka
  • 100 g slamienky
  • 100 g ľubovníka bodkovaného
  • 100 g brezových klíčkov

Všetko sa zaleje 0,5 l vriacej vody. Pred spaním vypite jeden pohár s lyžičkou medu a ráno hodinu pred jedlom. Takto to robte mesiac. Potom opakujte po piatich rokoch.

Vek ženy prezrádza krk a ruky

Ruky sú veľmi citlivé na zmenu teploty, ale väčšinou sa o ne nestaráme, až kým príde moment, kedy si uvedomíme, že sú  vráskavé a vyčnievajú z nich kosti. Ruky si musíme chrániť rukavicami a natierať vhodnými krémami.

Vaša Zlatica

Foto: Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články