Aktuálne Dobré rady 

Dnes sme si naordinovali vitamínový deň!

Vitamínový deň sme si naordinovali dnes, aby sme zahnali respiračné ochorenia a pripravili sa i na postupné zásobovanie organizmu zdravím z produkcie našej záhrady.


1. Vitamín SLNKO je najlepšia forma vitamínu D a covidi sa ho najviac boja. Tak sme si dali plnú dávku pobytom na Slnku pri oberaní a spracovaní ovocia.
2. Komplexný vitamín SLIVKA obsahuje A , retinol, B5 , pantotenát, C,  kyselina askorbová, B1, tiamín, B6, pyridoxín, E, alfa-tokoferol, B2 , riboflavín, PP , kyselina nikotínová, B9, kyselina listová, B4  cholín,…a čo ja viem, čo ešte.
3. Komplexný vitamín VLAŠSKÝ ORECH s obsahom draslíka, horčíka, fosforu, železa, zinku, medi, mangánu, kyseliny listovej, pomerne veľké množstvo vitamínu E, B1, B2,B3 a B6 a fytoestrogény a hlavne ten správny tuk.
Môj recept na sušené slivkové mušličky je jednoduchý. Oberú sa slivky, umyjú a rozpolia tak, aby jedna časť držala spolu. Namiesto kôstky sa vložia polky vlašského orecha, naukladajú sa na plech a šup s nimi do trúby na pár hodín, kým sa nevysušia.


Sušené slivky sú vraj zdravšie, lepšie stráviteľné a dobre uskladnitelné. S orechmi chutia výborne ako slivkovo – orechová štrúdľa ale bez cesta a cukru.
Takúto zbraň sme si našli proti jesenným a zimným virózam.

Text a foto Veronika Bahnová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články