Najčítanejšie Zaujímavosti 

Kto je v skutočnosti táto krásna Marylin Monroe?

Keď sme pripravovali oslavu 90 tky, naďabila som na Marylinskú sériu negatívov a dala tie fotky vyvolať, “ hovorí dcéra Márii Kráľovičovej. „Marína ako Marylin Monroe – o dva týždne skôr ako Monica Viti v Ríme. Kedysi dávno Slovenské národné divadlo písalo dejiny európskeho divadla. Pred 55 rokmi si strihlo, vďaka priateľstvu prekladateľa Miloška Ruppeldta s jedným z najslávnejších a vtedy najhranejších amerických autorov Arthurom Millerom, európsku premiéru jeho autobiografickej hry Po páde. Ostala titluka časopisu Filmu a divadla z roku 1964.

Marína na javisku hrala polovyzlečená a prelomovým momentom bola aj jej podprsenka. Herečkám ich šili v divadelných dielňach a boli to vtedy jednotné vzory špicaté. Otec zohnal vo Viedni Maríne vec nevídanú – podprsenku „bardotku“. „Bardotka “ teda mala tiež slovenskú premiéru práve na javisku našej prvej scény a podľa nej potom dielne šili ďalším herečkám. Objavila som aj krásnu titulku z Filmu a divadla z r. 1964. Marína ako Marylin v európskej premiére hry Arthura Millera Po páde.“

Marína Kráľovičová bola na divadelných doskách  75 sezón, ale ešte podstatnejšie je, že pracovala non stop od 15 rokov, teda od ukončenia šaštínskej meštianky v roku 1943. Tomu sa hovorí vernosť a výdrž!

Ďakujeme za text a fotografie dcére Márii Kráľovičovej Jane.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články