Najčítanejšie Vaše príbehy 

Keby mi niekto pred 10 rokmi povedal, že raz budem tvoriť takýchto anjelov, poklepkala by som si po čele, že to nie je možné

Volám sa Alena Majerčáková (63) a nemám výtvarný talent kreslím na úrovni 7 ročného dieťaťa. Keď som si s vnučkami kreslila doma, smiali  sa mi. Jedného augustového dňa pre štyrmi rokmi prišla moja známa Ivetka a volala ma na kurz tvorenia paverpolom, že má naučí tvoriť sošky. Paverpol je tekuté tužidlo na spájanie prírodných materiálov. Presviedčala som ju, že nemám výtvarný cit, no nakoniec som sa dala prehovoriť a na ten kurz som išla. Ešte ráno som sa rozhodovala či na ten kurz mám ísť. A urobila som dobre.
Naučila som sa základy a potom postupne som tvorila podľa vlastnej fantázie.
Moja prvá soška
Takže anjelov tvorím 4 roky a veľmi ma to napĺňa. Už som rok na dôchodku, mám viac času pre seba a moju tvorbu. Aj keď niekedy nestíham,  pretože s manželom podnikáme v gastronómii, práca a môj koníček ma veľmi baví. Výroba anjela mi trvá 3 dní, pretože paverpol musí schnúť.
Torzá sú zo sadry, ruky, krídla a šaty si tvorím sama. Krídla sú ručne háčkované dečky, ktoré keď idem použiť je mi ľúto, pretože je za tým ľudská ručná práca.
Som šťastná, že sa ľuďom moja tvorba páči a moji anjeli prinášajú pokoj a lásku do nového domova. Robiť iným radosť to je naozaj zmysluplný relax. Ďakujem za hodnotenie a vážim si ho. Každé hodnotenie ma osobne veľmi poteší a posúva ďalej. Prajem vám šťastie do domu, lásku do rodiny a zdravie pre vašich blízkych.
Text a foto Alena Majerčáková

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články