Najčítanejšie Vaše príbehy 

V živote sú chvíle, keď jediná možnosť, ktorá zostáva, je zhlboka sa nadýchnuť a skúsiť to všetko ešte raz. Dagmar (56) sa po 23 rokoch vrátila žiť na Slovensko

Takže prečo návrat po 23 rokoch? Doba si to vyžiadala. Rodina ma momentálne potrebuje viac, ako kedykoľvek predtým. Vrátila som sa tesne po začiatku vojny, kedy som sa dokázala postarať o ubytovanie mojich najbližších. Našej milovanej mamy, brata aj s manželkou. V Los Angeles si môj 18 ročný syn si po rokoch náročného pubertálneho veku žiadal odstup od materských ochranných krídel.

Archív Dagmar Ferenčíkovej Edwards

S manželom sme si po rokoch pokusov pomôcť môjmu synovi a zachrániť naše manželstvo skormútení zakývali a ja som si zbalia 4 kufre a vrátila sa domov.

Slnečná Kalifornia vám nechýba? Palmy, oceán, skvelé jedlo, kultúra? 

Nie! Neverím na presvedčenia, že niečo je navždy a tak idem s prúdom, ktorý je predo mnou. Pred odchodom som v Los Angeles ukončila tréning v divadle Actor’s Gang  u Tima Robbinsa. Som zaľúbená do divadla!

Foto: Actor’s Gang

Vrátila som sa so znalosťou jazyka, pustila som sa do novej práce finančnej produkčnej vo Filmservice.com, pokračujem v herectve a venujem sa sebe. KONEČNE!

Foto Robert Elswit

Nechýba vám syn?

Samozrejme, že chýba. Ale teraz je čas aby našiel sám seba a prestal sa riadiť víziami svojich rodičov. Musí sa naučiť, ako so sebou vychádzať a ako sa mať rád. Je to šikovný mladý muž s veľkými ambíciami byť výnimočný. Verím, že sa mu podarí získať pokoru a vieru v lepšieho ja. Niekedy musíte padnúť hlboko na dno, aby ste sa vedeli opäť nadýchnuť a vybrať si novú cestu bez garancie. Sú to naše skúšky, za ktoré som s odstupom času vďačná. Držím mu veľmi palce.

Foto: Marcela Vranová

A čo bude ďalej?

Práca na dome, na sebe, na Češtine (Dagmar sa narodila na Morave, kde má podnes veľkú rodinu – pozn. redakcie). Som zastupovaná hereckou agentúrou Reset Actors v Prahe, pracujem v kruhu ľudí, ktorých mám rada a hlavne sa kultúrne vyžívam. Roky mi chýbalo slovenské divadlo, malé galérie, kaviarničky. Samozrejme aj veľkolepé Viedenské a Pražské múzea, hudba … Spoznávam nové tváre na javisku a vo filme a teším sa z radosti a úspechov mojich priateľov a obľúbencov. Je príjemné byť opäť doma.

Foto: Marcela Vranová

Ďakujeme za rozhovor a držíme palce.

Text a foto Dagmar Ferenčíková Edwards

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články