Najčítanejšie Vaše príbehy 

Kde som urobila chybu, keď manžel po 30 rokoch manželstva odišiel k inej žene?

Ahojte! Chcem s vami prebrať jednu veľmi ťažkú tému a to je rozpad manželstva. Čo robiť, keď vás manžel opustí po spoločne strávených niekoľkých desaťročiach? Snažili ste sa byť dobrou ženou. Mal vždy navarené, ožehlené, spolu ste vychovávali deti a preto ste si mysleli, že spolu budete žiť až do smrti a on sa zrazu zbalil a odišiel k mladšej a príťažlivejšej žene. Tak presne toto sa mi stalo. Manžel odišiel a o dva mesiace na to sme boli aj rozvedení. Odvtedy stále rozmýšľam, kde som urobila chybu a viete na čo som prišla?

Tu je niekoľko mojich záverov:

Prišla som na to, že počas celého manželstva som všetko robila pre svojho manžela, na seba som nemyslela. Bol si toho vedomý a stratil o mňa záujem. To je veľká chyba. Vážte si sama seba! To je prvá a najdôležitejšia položka v tomto zozname. Ak si sama seba nevážite, nevážia si vás ani iní.

Neproste manžela, aby sa vrátil. Podľa môjho názoru je to úplne zbytočné. Možno sa vzťah už úplne vyčerpal a vy ste si to ani nevšimli. Všetko je dobré tak, ako je.  Je to jeho rozhodnutie a nesnažte sa ho zmeniť.

Manžel nemôže byť stredobodom vesmíru. Ak si sama seba vážite, musíte najskôr myslieť na seba a až potom na ostatných. Ale samozrejme, že v rozumných medziach, pretože sebectvo vo vzťahoch tiež nie je dobré. Stačí udržiavať rovnováhu.

Nežiadajte ho o druhý pokus. Neponižujte sa kvôli osobe, ktorá vás zradila a vymenila za inú ženu. Máte predsa svoju hrdosť. Je to jednoduchá logika. Ak vás niekto raz zradil, pokojne to môže urobiť aj druhýkrát. Potrebujete to? Nervy máte len jedny.

Naučte sa byť sama. Niektorí si myslia, že je to hanba, ale nie je to pravda. Aj singl život, ako sa dnes hovorí, má svoje čaro. Nehľadajte nového partnera hneď po rozvode.  Oddýchnite si od vzťahu, starajte sa o seba a ak je niekto predurčený s vami žiť, tak sa vo vašom živote skôr, či neskôr objaví.

Elena H.

Ilustračná foto Depositphotos.com

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články