Najčítanejšie Predstavujeme vám 

O životnom štýle ženy v zrelom veku hovoríme s Janou Pulm, alias s princeznou Arabelou

Žijem neďaleko Düsseldorfu a môžem vám povedať, že tu ženy v našom veku žijú inak. Určite by ste si hneď všimli, že sa stále pekne obliekajú, sú namaľované, s upravenými vlasmi, ale hlavne, v mojom okolí ani nepoznám ženu, moju rovesníčku, ktorá by nemala svoju facebookovú, či instagramovú stránku.

V dnešnom covidovom svete sú takto pravidelne spojené so svojimi deťmi. Aj mne táto IT technika veľmi pomáha, lebo moja dcéra žije v Viedni, syn v Berlíne a najmladšia dcéra Sophie Emma študuje. Predtým som za nimi často lietala, teraz som s nimi v spojení aspoň takto. Žijem s manželom  a len vďaka nemu slušne, lebo moja penzia zo Slovenska je 92 eur. Všetko si robím sama. Mojim hobby sú zvieratá.

Toľko o mne stručne. O čom by som sa ale s vami chcela porozprávať je fakt, že podľa mojich skúseností a ako to ja vidím spoza hraníc, na Slovensku ženy nemajú takú pozíciu v spoločnosti, akú by si svojim vzdelaním a inteligenciou zaslúžili. Hlavne ženy v zrelom veku ako keby nemali odvahu povedať, že sú ešte tu so svojimi skúsenosťami, prehľadom, nadhľadom, že majú čo odovzdať nielen mladšej generácii, ale aj celej spoločnosti.

Bola by som veľmi rada, keby sme mohli spolu na túto tému polemizovať, rozoberať ju spolu, posúvať sa dopredu. Budem rada, keď sa ma opýtate na čokoľvek, určite vám odpoviem.

Text a foto Jana Pulm

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články