Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Irenkine dobrôtky

70 – ročná Irena Píšová začínala ako účtovníčka v JRD Veľké Lovce. Neskôr pracovala ako vedúca čerpacej stanice Benzinol v Banskej Štiavnici až dovtedy, kým so synom nezačali prevádzkovať stavebniny. Vtedy sa musela naučiť pracovať na počítači. Už desať rokov je aj na faceooku. A keďže veľmi rada varí a pečie, raz jej napadlo, že upečenú bábovku odfotografuje a zavesí na facebook s názvom Bábovka pre oteckov. Bolo to práve ku Dňu otcov. Recept mal veľký úspech a tak si povedala, že si urobí facebookovú stránku, kde bude uverejňovať aj ďalšie svoje výborné recepty. Spolu s priateľmi vymysleli aj názov stránky – Irenkine dobrôtky. Vtedy mala 67 rokov a dnes má na svojom blogu už vyše 70 tisíc laikov.

Kto vám jedlo fotografuje a aranžuje?   

Všetko si robím sama. Keď sa rozhodnem pre nejaké jedlo, tak ho navarím, naaranžujem a odfotografujem. Potom ho manžel okoštuje a keď mi povie, že tak toto je top, tak ho dám na facebook, ale keď povie, že tomu jedlu niečo chýba, tak ho vylepším a až potom ho dám na facebook.

Čo je pri výbere receptov pre vás najdôležitejšie a kto je hlavným adresátom vašich dobrých rád pri varení?

Varím jedla, ktoré má rada moja rodina, na čo majú práve chuť. Najradšej máme zeleninové jedlá, alebo cestoviny. Mäso varím len kvôli manželovi. A som veľmi rada, keď aj takto môžem hlavne mladým pomôcť dobrými radami, veď varím už toľké roky a škoda, aby som svoje skúsenosti neodovzdala. Verím, že aj vďaka môjmu blogu si mladí ľudia radi doma niečo sami uvaria, nielen ísť do reštaurácie, či do fastfoodov.

Koľko času vám váš koníček, dá sa to tak nazvať, zaberá?

Nesledujem čas. Jednoducho navarím, odfotografujem a keď sa to vydarí, zavesím na facebook.

 

Máte aj iné koníčky?

Mám veľa záľub, ale spomeniem tie naj. Je to hlavne záhrada a kvety. Teraz v zime rada čítam, voľakedy som veľa štrikovala.

Z čoho sa v tomto zrelom veku najviac tešíte?

Teším sa, že máme veľmi dobré rodinné vzťahy. S manželom si veľmi rozumieme a vnúčatá nás majú radi.Teším sa, že na jar naša ulica v Banskej Štiavnici Dolná ružová zakvitne popínanými ružami, ktoré som vlastnoručne za pomoci mojej rodiny zasadila.

 

A na záver, aký je váš najobľúbenejší recept?

Je ich viac, ale napríklad rezance s tvarohom, s kyslom smotanou a opečenou slaninou.

Za rozhovor ďakuje Libuša Sabová

Foto Irena Píšová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články