Najčítanejšie Vaše príbehy 

Pozdrav z Francúzska od najstaršej slovenskej kamionistky

67 ročnú Jarmilu Zacher Pajpachovú už všetci dobre poznáme. Najstaršia kamionistka opísala svoj život už v dvoch knihách. Teraz je práve na cestách a tak nás zaujímalo, ako vyzerá život v kamióne.

Poslané z telefónu dnes o 9,33:

Dnešný deň sme začali o 4.30 jazdou z Francúzska, cez Luxembursko do Nemecka. Niektoré dni začíname aj okolo druhej, či tretej hodiny ráno. Dnes vykladáme v malom mestečku Heiligenhaus, ktoré je nad mestom Kolín. Denne niekedy prejdeme aj 2 aj 3 krajiny.

Varíme si skoro ako doma. Výnimkou nieje ani majonézový šalát a rezeň a ako dezert aj palacinky s jahodami a šľahačkou. Manželovi najviac chutia morské mušličky s krevetami v cesnakovo-paradajkovej omáčke s čerstvou bagetou.

Život v kamióne nie je vždy najľahší. Je však zaujímavý aj preto, že vidíme mestá a dedinky, kde by sme sa nikdy v živote nedostali. Som rada, že som mohla okúsiť život v kamióne, ktorý je skromný na komfort, ale bohatý na zážitky. Niečo z tohto dobrodružného života som opísala aj v mojich dvoch knihách, ktoré som vydala. Dúfam, že budem môcť dlho jazdiť kamiónom po cestách Európy, aby som mohla vydať aj tretiu knihu o živote kamionistky.

Zo všetkých krajín, ktoré som prešla ma najviac oslovilo Taliansko. Krásne je však aj v iných krajinách. Ale máme aj negatívne zážitky. Napríklad v Poľsku nám rozrezali plachtu na návese a chceli ukradnúť naftu. Nie raz sme ju lepili aj v iných krajinách. A čo ma najviac rozčarovalo na cestách, to boli ženy radodajky, ktoré lemovali cesty, alebo postávali na parkoviskách ponúkajúc svoje služby.

Kamiónová spálňa

Že či máme s manželom ponorkovú chorobu? Nikdy. Sme stále spolu, ale rozumieme si. Keď sa hneváme, tak to jedine na zlých a riskujúcich šoférov.

A čo ma teraz trošku vyrušuje? Že budeme na cestách až do Vianoc a ja rozmýšľam, kedy napečiem vianočné pečivo. Toľko, ako som mala vlani, určite nestihnem.

Dodávame, že ich bolo asi 12 druhov.

Milé SUPERBABKY. Píšem ďalšiu knihu. Podľa skutočnej udalostí. Hlavná hrdinka Berta je mladé dievča s ťažkým až tragickým osudom. Viac neprezradím. Budete si môcť prečítať, keď uzrie svetlo sveta. Onedlho budú Vianoce a ja by som jednu z vás obdarovala mojimi knihami. SPOVEĎ KAMIONISTKY- ako som si prešla peklom a druhá sa volá Môj život kamionistky. Výhercu vylosujeme 15. 12. 2020. Prajem všetko dobré.

Jarmila Zacher Pajpachová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články