Najčítanejšie Vaše príbehy 

Pozdrav z Francúzska od najstaršej slovenskej kamionistky

68 ročnú Jarmilu Zacher Pajpachovú už všetci dobre poznáme. Najstaršia kamionistka opísala svoj život už v dvoch knihách. Teraz je práve na cestách a tak nás zaujímalo, ako vyzerá život v kamióne.

Poslané z telefónu dnes o 9,33:

Dnešný deň sme začali o 4.30 jazdou z Francúzska, cez Luxembursko do Nemecka. Niektoré dni začíname aj okolo druhej, či tretej hodiny ráno. Dnes vykladáme v malom mestečku Heiligenhaus, ktoré je nad mestom Kolín. Denne niekedy prejdeme aj 2 aj 3 krajiny.

Varíme si skoro ako doma. Výnimkou nieje ani majonézový šalát a rezeň a ako dezert aj palacinky s jahodami a šľahačkou. Manželovi najviac chutia morské mušličky s krevetami v cesnakovo-paradajkovej omáčke s čerstvou bagetou.

Život v kamióne nie je vždy najľahší. Je však zaujímavý aj preto, že vidíme mestá a dedinky, kde by sme sa nikdy v živote nedostali. Som rada, že som mohla okúsiť život v kamióne, ktorý je skromný na komfort, ale bohatý na zážitky. Niečo z tohto dobrodružného života som opísala aj v mojich dvoch knihách, ktoré som vydala. Dúfam, že budem môcť dlho jazdiť kamiónom po cestách Európy, aby som mohla vydať aj tretiu knihu o živote kamionistky.

Zo všetkých krajín, ktoré som prešla ma najviac oslovilo Taliansko. Krásne je však aj v iných krajinách. Ale máme aj negatívne zážitky. Napríklad v Poľsku nám rozrezali plachtu na návese a chceli ukradnúť naftu. Nie raz sme ju lepili aj v iných krajinách. A čo ma najviac rozčarovalo na cestách, to boli ženy radodajky, ktoré lemovali cesty, alebo postávali na parkoviskách ponúkajúc svoje služby.

Kamiónová spálňa

Že či máme s manželom ponorkovú chorobu? Nikdy. Sme stále spolu, ale rozumieme si. Keď sa hneváme, tak to jedine na zlých a riskujúcich šoférov.

A čo ma teraz trošku vyrušuje? Že budeme na cestách až do Veľkej noci a ja rozmýšľam, kedy napečiem pečivo. Toľko, ako som mala vlani, určite nestihnem.

Dodávame, že ich bolo asi 12 druhov.

Jarmila Zacher Pajpachová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články