Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Danka Poláková (67) z Pezinka je naozaj výnimočná žena. Nepreháňame!

Krásne maľuje, zbiera bylinky, suší ich, robí z nich čaje, elixíry na každú chorobu, výborné príchute do jedál, robí zo starých vecí nové, ovláda asi všetky možné techniky, ktoré na svete existujú. To všetko si nenecháva len pre seba.

Na jej kurzoch sa stretávajú ľudia, ktorí ani len netušia, že majú výtvarný talent. Dá im do rúk materiál, ukáže, čo treba s ním robiť a domov odchádzajú s krásnym doplnkom do bytu , napríklad na zavesenie kľúčov, novým rámom na zrkadlo, ozdobami na vianočný stromček, luster…

Ani nedokážem pomenovať, čomu všetkému vie Danka vdýchnuť  nový život, čo všetko vie spracovať, usušiť na zdravý čaj, či pochutinu.

Nemám rada bylinkové čaje, ale ten, čo som dnes u nej okoštovala, ma jednoducho dostal. Bola to kombinácia  rozmarínu a mnohých ďalších  byliniek s medom. Neuveriteľná chuť. Ponúkla nás cukríkmi a nikdy by som nepovedala, že som zjedla cviklu posypanú kokosom.

Aby nám lepšie trávilo, priniesla vetvičku so sušenou palinou. Jedna guľôčka z tejto vetvičky vraj stačí na výborné celodenné trávenie. To ale nie je všetko. Prišli sme do domu, v ktorom sa cítite ako Alica v krajine zázrakov. Staré hrubé múry nás preniesli do dávnej minulosti, ale býva v ňom žena plná energie, nesmierne usilovná a životaschopná.

„Poďte sa ešte pozrieť do zadných miestností,“ pozýva nás Danka. Vyšli sme na dvor spolu s Lízinkou, psíkom, ktorého zachránila a vošli sme do ďalších, pre nás tajomných miestností, plných sušených bylín, fľaštičiek so štítkami s úhľadným písmom popísaným obsahom.

 

Manžel odchádzal s výbornými kvapkami na zlepšenie krvného tlaku. Ozaj, viete, čo je na to dobré? Obyčajný cudzopasník imelo.

Už sa teším na leto. Určite prídem na návštevu a budem obdivovať záhradu, dvor a dom obrastený brečtanom.

Libuša Sabová

Foto Danka Poláková

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články