Aktuálne Vaše príbehy 

Nič netrvá večne. Už ste zbalili vianočnú výzdobu?

Vo väčšine našich domácností už po Vianociach nezostalo okrem pár kúskov tradičných koláčikov, nových pyžám, svetrov, parfumov, či darovaných zaujímavých kníh čakajúcich na prečítanie, takmer nič.

Aj ja som dnes už pobalila. Zostala mi ešte zimná výzdoba, pretože v tomto som ja staromódna. A tvrdohlavá. Nechcem mať Vianoce už na jeseň a v zime zase jar. A nechcem ani Ježiška vymeniť za prvosienky, či veľkonočného zajaca. Veď predsa všetko má svoj čas…

Preto sa ešte teším zo zimy . Tej, čo nás mrazí len vonku, lebo doma nás hreje viac než deka či čaj neopakovateľný sladký pocit domova . Veľmi si želám, aby sme s vianočnou výzdobou neodložili do krabíc aj to čaro, ktoré nám tieto sviatky prinášajú. Aby sme sa nevzdialili jeden druhému. Aby nám život chutil dlhšie, ako len do posledného vanilkového rožka. Aby sme ako dar nevnímali len veci zabalené v ozdobnom papieri a previazané veľkými stuhami. Pretože darom je aj všeličo iné. Napríklad miesto, kam sa môžeme vždy vrátiť. A tiež ľudia, čo sa nášmu návratu potešia. Bez ohľadu na to, či sme sa vrátili ako víťazi či ako porazení. Najväčším darom je domov a rodina.

Áno, áno. Veľmi dúfam, verím a želám si, aby sme s vianočnými ozdobami neodložili aj ducha, čo nám oni vždy znovu a znovu nosia. Aby tá Láska, čo sa nám uložila pod už zbalené vianočné stromčeky zostala a bola vyslyšaná. Aby mala zmysel. Aby v každom z nás zostal po celý rok Človek. Veď predsa práve on je to, na čom naozaj záleží.

 

Majte krásnu zimnú nedeľu, milí moji!

Eleonóra Porubcová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články