Čo je to reverzná osmóza a aké výhody do domácnosti prináša?

Na západe Slovenska je voda tvrdšia ako v iných častiach. Vo všeobecnosti sa na Slovensku tešíme pomerne čistej vode. Čistá voda však nie je samozrejmosťou. Ak sa vám v poslednej dobe pravidelne opakujú tráviace ťažkosti a vy neviete dôvod, skúste si dať spraviť rozbor vody. Možno zistíte, že voda, ktorú pijete, je síce pitná, ale nie je taká čistá ako ste si mysleli.

Počuli ste už o reverznej osmóze? Jedná sa o zariadenie, ktorého hlavnou funkciou je úprava domácej vody. Častokrát sa využíva ale napríklad aj v akvaristike. Nie všetky filtre na vodu sú rovnako kvalitné, avšak reverzná osmóza sa môže pýšiť skutočnými superlatívmi.

Aká je podstata reverznej osmózy?

Ide o zariadenie, ktoré slúži ako vodný filter, čo znamená, že vodu, ktorá vám tečie v kohútiku, najskôr prefiltruje. Reverzná osmóza má dôležitú membránu, ktorá je schopná zachytiť až 99 % všetkých malých mikročastíc a mikroorganizmov. A to je už niečo!

Aké výhody prináša reverzná osmóza?

  1. Čistá voda vedie k lepšiemu zdravotnému stavu

Ak sa vo vode nachádzajú usadeniny, postupom času môžu spôsobiť tráviace alebo respiračné ťažkosti. Čistá voda však prispieva k normálnemu fungovaniu organizmu. V pohári nebude zakalená a bude vám skutočne chutiť. Je preto možné, že sa váš pitný režim zlepší.

  1. Jednoduché a udržateľné

Jedna reverzná osmóza vám vydrží skutočne dlho. Stačí len základná starostlivosť o ňu. Máte k nej ľahký prístup. Membránu je možné vymeniť, ostatné časti vám stačí poutierať. Ak by ste chceli ešte viac posilniť účinok reverznej osmózy, odporúčame vám zaobstarať si aj UV lampu.

  1. Prispieva k šetreniu vody

Moderné reverzné osmózy majú systém, ktorý šetrí vodu. Keď zapnete vodovodný kohútik, miniete až o 50 % menej vody. Čím menej vody miniete, tým lepšie pre vás! Správate sa k našej zemi ekologicky, a zároveň aj ekonomicky, pretože váš účet za vodu nebude taký veľký.

Zdroj obrázku: Andrii Medvediuk / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články