Cestovanie naľahko a pritom so všetkým, čo potrebujete? Vieme ako na to?

Čas dovoleniek je za dverami a tie sa čo nevidieť o niekoľko dní dokorán otvoria. Výber vhodnej destinácie bude preto predmetom záujmu mnohých z nás. Odpočinok pri mori si predsa zaslúžime v každom veku. Avšak, aby bol relax naozaj príjemný a dokonalý, je nutné si (okrem iného) vziať so sebou všetko, čo pre svoj komfort potrebujeme. Pre tých, ktorí milujú cestovanie naľahko to však nie je veľmi dobrá správa, pretože to znamená nosiť so sebou plné kufre.

Presne tak, balenie kufra je jednou z tých nepríjemných vecí, ktorá môže radosť a celú dovolenku pokaziť. Často si so sebou chceme vziať celý šatník, čo nie je ale pri viacerých dopravných prostriedkoch možné. Aj do auta, kde je miesta dostatok, je potrebné zredukovať obsah kufra na minimum.

A aby sa vám to naozaj aj podarilo a dovolenku negatívne neovplyvnilo, máme pre vás niekoľko tipov, ako čo najlepšie optimalizovať batožinu.

Baľte sa s kontrolným zoznamom

Tak ako vo viacerých prípadoch a situáciách, aj pri odchode na dovolenku a balení kufra platí, že dobrá príprava je polovica úspechu. Znamená to, že ak veci nenecháte na poslednú chvíľu, váš výlet si užijete oveľa viac.

Samozrejme, chápeme, že nie vždy je v dnešnom uponáhľanom svete na všetko čas, príprava a vytvorenie kontrolného zoznamu vás však o vzácne chvíle s rodinou neoberie, naopak, môžete sa spoločne poradiť a budete mať istotu, že ste na nič nezabudli. Viac hláv predsa znamená aj viac rozumu.

Na vytvorenie zoznamu potrebných vecí v kufri si urobte prehľad toho, čo máte, zohľadnite typ destinácie, v ktorej budete tých pár dní prebývať a všetko si pekne spíšte. Je predsa logické, že na poľovačku alebo pobyt v drsnej prírode viac oceníte kvalitné oblečenie BLASER a pri mori  naopak pekný strih štýlových plaviek. Nezabudnite aj na dôležitý fakt, ktorým je, že výber oblečenia by mal byť taký, aby sa čo najviac vecí dalo navzájom kombinovať.

Veci v kufri správne rozmiestnite

Aj správne rozmiestnenie vecí v kufri zaistí, že si môžete toho so sebou na dovolenku vziať viac. Pri ukladaní do kufra postupujte teda tak, že ťažké a možno objemnejšie veci umiestnite do kufra ako prvé. Docielite tým lepšiu stabilitu batožiny a ťažké doplnky nebudú „drviť“ tie ľahké a možno jemnejšie. Nechcete predsa, aby sa krásna potlač na hrnčeky, bez ktorého neurobíte ani krok, v kufri pri cestovaní zničila.

Pri plnení kufra tiež myslite na suveníry, ktoré si budete chcieť doniesť z každej jednej dovolenky. Zároveň sa môžete s nepreplnenou batožinou vyhnúť aj zvýšeným nákladom pri kontrole hmotnosti na letisku.

Je to len otázka techniky!

Či už máte príručnú batožinu alebo veľký kufor – pre viac miesta by sa oblečenie malo tiež zrolovať a nie zložiť. Má to svoje výhody: šikovné rolovanie šetrí objem balenia a diely je možné v dovolenkovej destinácii vybaliť bez pokrčenia.

Pozor na topánky

Na každej dovolenke je zaiste najdôležitejší aj dobrý výber topánok, pretože polihovanie pri mori na pláži všetkých určite nebaví. Čo sa týka cestovných topánok, mali by ste dbať na to, aby boli ľahké a pohodlné. To je asi logické, pretože ich nemôžete len tak jednoducho vymeniť a strávite v nich často celé dni. S pohodlnými a ľahkými topánkami bude zvládanie dlhých ciest a vzdialeností oveľa príjemnejšie.

A keď už si budete vybraný model obuvi baliť do svojho kufra, nezabudnite, že mnohé drobné kúsky oblečenia alebo iné doplnky sa pre viac miesta dajú uložiť vo vrecku alebo inom puzdre do vnútra topánok. Okrem úspory miesta tiež môžete týmto spôsobom zachovať ich pôvodný tvar, ktorý sa môže vplyvom množstva vecí v kufri rýchlo a ľahko meniť.

Ako zabaliť kozmetické produkty?

Nevyhnutnou výbavou každej cesty je aj kvalitná kozmetika. Aj tu ale platí, že menej je viac. Ušetriť si miesto a čas v kufri preto môžete tak, že si vyberiete produkty 2 v 1. Nezabudnite tiež, aby boli kozmetika a výrobky starostlivosti o telo uložené v uzatvárateľných vreckách v kozmetickom kufríku.

Neustále sa meniaci tlak vzduchu pri lietaní alebo na ceste autom vyvíja obrovský tlak a môže viesť k nepeknému úniku kvapalín. Dobre chránená kozmetika v batožine znamená, že, pri príchode do hotela vás nečakajú žiadne nepríjemné prekvapenia a starostlivosť o telo nie je ohrozená!

Dôležité veci majte vždy pri sebe

Nielen pri ceste lietadlom sa môže pomerne často stať, že kufor z batožinového priestoru nenájde svojho majiteľa a nedorazí spolu s ním do cieľovej destinácie. Nie je to koniec sveta. Avšak, aby ste sa vyhli nepríjemným scenárom, dôležité cennosti, ako doklady, lieky a iné noste radšej vždy pri sebe, ideálne v príručnej batožine.

Uvidíte, že ak sa na svoju cestu dobre pripravíte, bude omnoho príjemnejšia a postará sa o to, aby ste si relax v obľúbenom exotickom dovolenkovom rezorte užili plným priehrštím.

Zdroj obrázka:HAKINMHAN/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články