Najčítanejšie Vaše príbehy 

„Babička“ Marta! Aj takto „sexi“ vyzerajú dnes sedemdesiatničky

To je môj život. Písanie poézie, cestovanie, poznávanie nových ľudí, zber byliniek. Áno a pobyty v kúpeľoch. obľúbila som si Rajecké Teplice a povedala som si, že každý rok ich navštívim a naberiem každým priehrštím nový život a energiu. Len prvý rok som na dôchodku. Za dverami je sedemdesiatka a ani neviem ako sa zakráda.

 

Môj vnuk mi povedal, že nebude už moje narodeniny oslavovať a pripomínať, lebo môj vek sa zastavil na päťdesiatke. No poviem vám, celkom mi to polichotilo. A ešte prehlásil, že musím osláviť jeho šesťdesiatku. No celkom vážne som to prijala. Neriešim hlúposti, nerozmýšľam, kedy ma  čo zabolí a nerozmýšľam, čo bude zajtra. Na toto je jedno slovo: ŽIJEM!

Moja bývalá práca ma naučila, že slovo nedá sa, vo svojom slovníku nepoužívam. Rada nakupujem, vymýšľam čo na seba a nepozerám sa, čo mi kto povie. Začala som písať poéziu, pred desiatimi rokmi, keď zomrel manžel. Teraz som pridala k mojím záľubám aj bylinky.

Skrýva sa v nich neuveriteľná sila lásky a prírody. Ten pocit, že vždy niekomu pomôžem, je na nezaplatenie. Nezaoberám sa ľuďmi, ktorí mi berú energiu. Viem to vycítiť a vtedy, týchto ľudí jednoducho  ignorujem. Neohováram. Veľmi rada cestujem po Slovensku a Chorvátsku aj dvakrát do roka. Nemám problém ukázať, ako sa obliekam, som taká malá nákupná maniačka. Ale práve to ženám dnes chýba. To sebavedomie ženskosti v každom veku. Áno, aj rada sa fotím a ukážem, že aj ženy sedemdesiatničky, môžu mať svoj ženský šarm. Viem zakryť nedostatky, veď už nemáme postavy ako kedysi. Ale dá sa to zamaskovať. Moja vnučka, Alexandra mi v tomto vie veľmi dobré radiť. Takže milé dámy, aj v dôchodkovom veku, si môžeme si užiť deň našej slávy, podľa seba.

Marta Čepišáková.

 

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články