Najčítanejšie Predstavujeme vám 

Ako zostarnúť s gráciou? Radí krásna 63-ročná Rebecaa Justh

Už v piatich rokoch som si vytýčila celoživotný cieľ, starať sa o seba, o svoje telo, myseľ a ducha, ale hlavne pracovať sama na sebe. Nikto to nemôže urobiť za mňa. Mama ma zapísala na hodiny baletu, ale ja som cvičila, zdravo a striedmo sa stravovala a veľmi intenzívne som chcela nasávať nové informácie. Časom som zistila, že byť v rovnováhe a v pohode si vyžaduje venovať počas dňa a každý deň rovnomerne a rovnocenne pozornosť a starostlivosť štyrom pilierom, a to TELU, STRAVE, POHYBU a MYSLI.

O tom som nedávno napísala aj tri knihy, „Mám 60 rokov, no a?“ – strava a telo, „Mám 62 rokov, no a?“ – pohyb a myseľ a „Mám 63 rokov, no a?“ – dôverne o plastickej chirurgii.

 

Náš život je okamih v čase – je krehký, preto žime ho s úctou, pokorou a prácou na sebe.

Starnutie sa nedá zastaviť. Ale dá sa prejsť do staršieho veku s gráciou, krásou a zdravím. Nie je ľahké prekonávať svoje vlastné výhovorky, svoju lenivosť a „pažravosť“. Ale ak človek chce, dokáže veľa. Aj navštíviť Mesiac! Môžeme sa spoločne pokúsiť rozprávať, viesť dialóg, oboznamovať sa navzájom s vlastnými skúsenosťami, úspešnými, ale aj s neúspešnými, aby sme boli informovaní a mohli sa tak rozhodovať, čo urobiť pre seba. Aby sme boli hodní názvu druhu Homo sappiens sappiens – človek rozumový. Môžeme sa začať intenzívne a efektívne rozprávať o starostlivosti o ľudské telo, čo dáva väčší predpoklad zabezpečenia si starnutia do krásy, múdrosti, zdravia a energetickej akčnosti. Môžem vám na pokračovanie zadávať zaujímavé témy, ale aj moje názory a poznatky, o ktorých sa môžeme rozprávať. Budem sa tešiť na vzájomný dialóg.

S úctou Rebecca Justh

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články