Najčítanejšie Vaše príbehy 

Ako zistiť, že vám život ničí človek s narcistickou poruchou?

Možno to poznáte aj vy. Keď sa povie NARCIS, tak človek si pomyslí, že ide o príliš sebavedomého človeka zameraného na svoj zovňajšok. Tu prichádza k častým omylom a zámenám. Narcistická porucha je totiž nebezpečná pre ľudí, ktorí žijú v tesnej blízkosti narcisa.

Ako sa prejavuje človek s narcistickou poruchou?

Ide o človeka (partner alebo nadriadený), ktorý dokáže protistranu priam zničiť. Zuzana Zacharová žila s takýmto človekom, ale podarilo sa jej vystúpiť z bludného kruhu manipulácií.

V rozhovore s Martinou Valachovou spomenula aj…

Diagnóza narcistickej poruchy sa nedá zamieňať s pojmom manipulátor. Narcistická porucha je diagnóza a manipuláciu používa človek s touto poruchou ako prostriedok na dosiahnutie svojich cieľov.

Ľudia s touto poruchou sú majstri v tom, ako vás spočiatku zahŕňajú láskou. Ide o extrémne prejavy lásky. Keď stretnete človeka, ktorý vám poskytne enormnú pozornosť, nosí kytice, píše básne, je len málo ľudí, ktorí tomu nepodľahnú.

„V istej chvíli som mala pocit, že ja nie som dobrý človek a za problémy vo vzťahu môžem iba ja. Trvalo mi dva roky, kým som vedela fungovať.“

Rozhovor vyšiel v rámci podcastu ODznova a celý si ho môžete pozrieť aj priamo tu:

Text a foto Martina Valachová

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články