Aj starší ľudia dokážu pomôcť na záhrade vďaka aku kosačke

Mnoho seniorov a ľudí na dôchodku začne pociťovať nudu s príchodom pekného počasia. Najmä v soboty, keď sa celá rodina vyberie do záhrady, starší ľudia ostávajú sedieť vo vnútri. Vedeli ste, že aj starší ľudia môžu na záhrade pomôcť a byť užitoční? Samozrejme, nepošlete ich kopať alebo sadiť. Vaše babky či dedkovia vám môžu pomôcť napríklad s kosením.

O tom, že je kosačka skvelým pomocníkom v záhrade, vie každý. Čo však mnoho ľudí nevie je to, že kosiť môže skutočne takmer každý – aj ľudia na dôchodku. Ako je to možné? Kosenie je možné vďaka modernej aku kosačke.

Počuli ste už o aku kosačke? Ide o pôvodnú elektrickú kosačku s jedným podstatným vylepšením. Aku kosačka nemá kábel, ktorý je potrebné zapojiť do elektrickej siete. Táto kosačka má akumulátor – elektromotor. Na jej pohon preto potrebujete akurát vždy nabitý akumulátor.

Prečo je aku kosačka vhodná na kosenie pre starších ľudí?

Má nízku hmotnosť

Na rozdiel od klasickej benzínovej kosačky sa aku kosačky pýšia svojou nízkou hmotnosťou. Nízka hmotnosť ich predurčuje k tomu, že ich môžu viesť aj starší ľudia. Preto sa nemusíte báť, že by sa vaši starí rodičia príliš vyčerpali. Naopak, kosenie pre nich môže byť príjemnou pohybovou aktivitou.

Má nízku hlučnosť

Aj vašich starých rodičov ruší akýkoľvek hlasnejší šum? Možno preto ste si nevedeli predstaviť, že by vám mohli pomôcť práve s pokosením trávnika. Avšak aku kosačky majú elektromotor, ktorý nie je taký hlučný ako motor poháňaný benzínom. Starších ľudí preto nebude bolieť hlava z hluku už po pár minútach.

Dobre sa s ňou manipuluje

S modernými kosačkami je radosť kosiť. Sú totiž jednoduché na manipuláciu a rýchlo sa prispôsobia vašim pokynom – pohybom ruky. Preto nehrozí, že by sa starší ľudia príliš pri kosení namáhali. Ak chcete zapojiť starších ľudí do diania v domácnosti, kúpte aku kosačku a nechajte ich pokosiť váš trávnik.

Po dokosení je potrebné kosačku poriadne vyčistiť. Tento úkon už by ste na starších ľudí nechávať nemali. Aj vám to však pôjde lepšie s tlakovým čističom, ktorý vám pomôže aj pri čistení chodníka.

Zdroj obrázku: Cliff Day / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články