Kreatívne využitie voľných chvíľ na dôchodku – Skladajte puzzle z dreva

Ľudia na dôchodku môžu v priebehu rokov naraziť na jeden problém – nudia sa. Z mnohých aktivít sa stal stereotyp, ktorý už nenapĺňa radosťou tak, ako kedysi. Ak ste na dôchodku aj vy a zažívate podobný problém, najlepšie spravíte, ak si nájdete novú aktivitu. Novou aktivitou myslíme niečo, čo ste doteraz skutočne neskúšali. Skladali ste niekedy puzzle?

Skladanie puzzle nám evokuje v mysli detstvo. Sú to práve deti, ktoré väčšinou trávia hodiny tým, že hľadajú tie správne dieliky. Vedeli ste, že puzzle nie sú ohraničené vekom? Ich skladanie prináša so sebou mnohé benefity. Zlepšujú pozornosť, jemnú motoriku a rozvíjajú myslenie. To všetko sú veci, ktoré ocenia aj ľudia na dôchodku.

Prečo ľudia na dôchodku neskladajú puzzle? Najčastejšie z dvoch príčin:

Na puzzle nevidím

Riešenie je veľmi jednoduché. Ak vám neslúži dobre zrak, nekupujte si puzzle, ktoré majú veľmi malé dieliky. Počuli ste už o drevených puzzle? Tieto puzzle sú väčšie, lepšie sa držia v ruke a zážitok z ich skladania je oveľa väčší. Drevené puzzle nemajú len klasické obrázky, ktoré je potrebné poskladať. Mnohé motívy sú ručne maľované.

Nemám dôvod skladať puzzle

Vedeli ste, že existujú aj puzzle z fotky? Vyberiete si ľubovoľnú fotku a domov vám príde v podobe puzzle. Takéto puzzle môžete darovať ako darček pre svojich najbližších alebo pre svojich priateľov. Dôvodom na skladanie teda môže byť motivácia niekoho milo potešiť a prekvapiť. Ak nemáte komu darovať puzzle, môžete si vyskladať vašu obľúbenú spomienku alebo fotku domáceho maznáčika.

Puzzle budem musieť opäť rozložiť

Výhodou drevených puzzle je, že vám vznikne obraz, ktorý viete položiť na podstavec. Puzzle tak nemusíte rozkladať, naopak ostanú vám zložené tak dlho ako budete chcieť. Ak sa budete nudiť a budete chcieť vyskúšať niečo nové, skladanie puzzle vám veľmi odporúčame. Zrelaxujete, uvoľníte napätie a ešte si poskladáte niečo pekné.

Zdroj obrázku: Lucigerma / Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články