Zmeškali ste vlak? Montovaný dom si postavíte rýchlo a lacno

Na nový začiatok nie je nikdy neskoro, preto, ak sa práve teraz rozhodujete, že si postavíte nový dom, ktorý bude nielen krajší, ale aj ekologickejší a schopný vytvárať vám na život maximálne pohodlie, máme pre vás ideálne, cenovo dostupné a rýchle riešenie v podobe montovaného domu z dreva.

Pokračujte v čítaní a dozviete sa, aké výhody výberom tejto modernej konštrukcie domu získate.

Energeticky efektívny a trvalo udržateľný montovaný dom

Na úvod si treba uvedomiť a pripomenúť, že takmer celý montovaný dom je vyrobený z dreva v jeho špecifickom spracovaní. A práve tento materiál dodáva obľúbeným montovaným domom svoju silu a množstvo ďalších výhod.

Najmä vďaka vysokým tepelnoizolačným hodnotám a ďalším konštrukčným výhodám dreva ako stavebného materiálu sa veľká väčšina montovaných domov v spojení s obnoviteľnými zdrojmi energie považuje za takzvané efektívne stavby.

Montované domy majú steny a stropy vyrobené z kvalitného dreva a drevených rámov priamo v špecializovanej prevádzke s vysokou úrovňou prefabrikácie a pomocou najmodernejších strojov. To všetko umožňuje racionálny a predovšetkým suchý spôsob výstavby domu na jednom mieste, čím si môžete ušetriť drahocenný čas aj peniaze, ktoré neskôr použijete na kúpu vytúženej novej lacnej pergoly.

Presvedčí vás svojimi fyzikálnymi stavebnými vlastnosťami

Nesmierne veľkou výhodou montovaného domu je, že sa na jeho zhotovenie používa stavebný materiál, ktorý je z prírody. Určite poteší aj fakt, že pevnosť a nosnosť sú v pomere k hmotnosti celej stavby skvelé. Z hľadiska stability je to skvelá voľba, pretože ich konštrukcia je odolnejšia aj voči zemetraseniam, ktoré sa k nám čoraz viac a v častejšej miere približujú.

Jednou z ďalších výhodných stránok drevodomu je, že na výrobu materiálu, respektíve spracovanie dreva sa nepoužívajú žiadne komplikované technológie, látky ani energie. Dokonca je známe, že drevený trám odolá požiaru lepšie ako betónový stĺp alebo oceľový nosník. Dôvodom je, že drevo obsahuje v sebe minimálne 15 % vody, ktorá sa v prípade požiaru odparuje a tak brzdí proces horenia.

Drevo je tiež jediný stavebný materiál, ktorý opäť dorastá, a preto je obnoviteľný. Tento druh konštrukcie nehnuteľnosti sa tak vďaka svojim vlastnostiam stáva priekopníkom energeticky efektívnej výstavby, ktorá je ekologická aj ekonomická.

Zdroj obrázka:Dmitry Eagle Orlov/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články