Bráni vám nedostatočná ochrana domu užívať si vytúžený relax na dovolenke?

Našli ste si vo výhodnej cene vysnívanú dovolenkovú destináciu, v ktorej plánujete prežiť niekoľko príjemných dní voľna a oddychu? Potom určite nezabudnite na dobré zabezpečenie domácnosti proti vlámaniu. Aj vysoká úroveň ochrany a bezpečia nehnuteľnosti počas vašej neprítomnosti môže zvýšiť komfort dovolenky, pretože vaša myseľ nie je zaneprázdnená obavami, či je všetko doma v poriadku a na svojom mieste.

Zlodeji sú dnes veľmi prefíkaní a môžu pomocou niekoľkých indícií veľmi ľahko identifikovať, ktorý dom momentálne nie je obývaný. Preto už teraz urobte dôležité preventívne opatrenia a zoznámte sa s niekoľkými tipmi na zabezpečenie domu proti vlámaniu počas vašej neprítomnosti.

Informujte svojich susedov

Napriek tomu, že sú dnes medziľudské vzťahy veľmi vzácne a často narušené, určite máte vo svojom okolí niekoho, komu môžete aspoň čiastočne svoju domácnosť zveriť. Ak už nič iné, dobrí susedia môžu upozorniť aspoň políciu, ak spozorujú v okolí vášho domu počas vašej neprítomnosti  nezvyčajné zvuky alebo ľudí , ktorí tam nemajú čo robiť.

Požiadajte aj svojich priateľov či susedov, aby vám pravidelne kontrolovali poštu, pretože preplnená poštová schránka je pre páchateľov trestného činu známkou toho, že byt momentálne nie je obývaný.

Poistite sa kvalitnými bezpečnostnými dverami

Veľmi dobrým riešením, ako ochrániť svoj domov počas vašej neprítomnosti, je dobre pokryť všetky vstupy do domu. Okná a dvere sú najjednoduchšou cestou do vašej domácnosti, preto by mali byť odolné.

Moderné bezpečnostné dvere dokážu váš domov pred zlodejmi dobre ochrániť svojím kvalitným prevedením, použitými materiálmi a prepracovaným bezpečnostným systémom založeným na kompletnej ochrane priestoru dverí. Investujte do ich výberu a nákupu čas a nielen počas dovolenky nemusíte mať o vašu domácnosť také obavy.

Predstierajte prítomnosť

Zlodeji, kým sa rozhodnú k vám vlámať, objekt sledujú aj niekoľko dní. Z tohto dôvodu by ste im nemali dať dôvod na to, aby sa k vám rozhodli prísť, pretože u vás nevidia žiadny výrazný pohyb.

Ak nemáte na dosah ochotných susedov alebo blízku rodinu, pomocou časovačov môžete ovládať rolety a svetlá automaticky a individuálne, aby bolo občas vidieť, že ste doma. Ďalšou možnosťou je využitie Smart Home, takzvaného „inteligentného domu“, ktorý môžete mať pod kontrolou vďaka jednoducho vytvorenej web stránke alebo aplikácii v mobile. Aj alarmový systém spoľahlivo monitoruje váš domov vo dne aj v noci, možno ho jednoducho ovládať pomocou aplikácie v smartfóne a je možné ho rozšíriť o voliteľné príslušenstvo.

Rovnako užitočné sú wifi smart kamery, ktoré si nevyžadujú žiadnu špeciálnu inštaláciu, len internet a zdroj elektrickej energie. Cez mobil tak máte domácnosť pod úplnou kontrolou.

Vyhnite sa verejným oznámeniam

Napriek tomu, že je to veľmi lákavé, pochváliť sa peknou fotkou z dovolenky, ak sa obávate o svoj domov, nerobte to.

Aj keď sú sociálne siete dnes už neoddeliteľnou súčasťou našich životov, nahrávanie obrázkov z dovolenky a zdieľanie ďalších súkromných informácií na sociálnych sieťach, je naozaj riskantná záležitosť. Ak to bez nich predsa len nezvládnete, aspoň sa uistite, že je váš účet súkromný, čo znamená, že váš publikovaný obsah je viditeľný len pre vašich priateľov a nie pre každého na internete.

Svoje cennosti si bezpečne uložte a pred hektickým odchodom na letisko všetko dobre prekontrolujte.

Zdroj obrázka:New Africa/Shutterstock.com

Reklamný článok Seocentrum s.r.o.

Vaše komentáre

Superbabky odporúčajú nasledujúce články